X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

100 regionalnych firm na pikniku Poznaj Dobrą Żywność na Służewcu

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 18:43
Szykuje się gratka dla smakoszy dobrej regionalnej żywności – 11 maja, na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, będzie można spróbować tradycyjnych produktów 100 firm z różnych regionów Polski.  
Audio
  • 11 maja, na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, będzie można spróbować tradycyjnych produktów 100 firm z różnych regionów Polski. O pikniku, w radiowej Jedynce./Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
11 maja, na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, będzie można spróbować tradycyjnych produktów 100 firm z różnych regionów Polski.
11 maja, na terenie Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie, będzie można spróbować tradycyjnych produktów 100 firm z różnych regionów Polski. Foto: Ministerstwo Rolnictwa

Piknik odbywający się pod hasłem „Poznaj Dobrą Żywność -Polska smakuje” nawiązuje do programu promującego jakość żywności. 

Swoje stoiska przygotowują też organizacje, stowarzyszenia i instytucje branżowe, naukowe oraz muzea rolnicze.

W czasie imprezy pokazane zostaną również zabytkowe maszyny i urządzenia rolnicze, zwierzęta hodowlane i możliwości gospodarstw agroturystycznych. 

Produkty spożywcze od 100 polskich firm

Przede wszystkim jednak prezentowane będą produkty spożywcze i odbędą się pokazy kulinarne.

Zdaniem ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego, będzie to  święto polskiej żywności.

− Pokażemy tam najlepszą polską żywność, wyróżnioną specjalnymi znakami promocyjnymi, które dostarczy ponad 100 firm – mówi minister.

Żywność z gwarancją jakości i smaku

− Podczas pikniku swoją ofertę przedstawi między innymi Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych Polska Ekologia, zapowiada Paweł Krajmas - prezes Stowarzyszenia.

Jak podkreśla, jego stowarzyszenie dba szczególnie o to, aby żywność była certyfikowana – bo to daje gwarancje jakości i smaku.

− Prezentacja produktów spożywczych będzie odzwierciedleniem ubiegłorocznych osiągnięć polskiego rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego, kiedy to wartość eksportu żywności, wyniosła prawie 30 miliardów euro, podkreśla  minister Jan Krzysztof Ardanowski.

− Stowarzyszenie Polska Ekologia zaprezentuje się w tym roku pod hasłem „Polska  smakuje w regionach” , wyjaśnia Paweł Krajmas.

Podczas Pikniku zostanie rozegrany II etap Konkursu Kulinarnego „Bitwa Regionów”, organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa dla Kół Gospodyń Wiejskich.

W trakcie konkursu, 10 najlepszych kół gospodyń wiejskich z Mazowsza zaprezentuje wybraną przez siebie potrawę charakterystyczną dla tradycji kulinarnych  regionu.

Tegoroczny Piknik odbędzie się w roku obchodów 80-lecia powstania Toru Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie.

Specjalnym wydarzeniem imprezy będzie gonitwa o Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dariusz Kwiatkowski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Producenci mięsa szukają odległych rynków

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 11:20
Po wizycie przedstawicieli Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego w Japonii jest szansa, że tamtejszy rynek otworzy się bardziej na import polskiego mięsa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowa koniunktura sprzyja polskim eksporterom żywności

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:30
Prawdopodobnie tegoroczna sprzedaż naszej żywności za granicę dorówna tej ubiegłorocznej, kiedy to wartość eksportu wyniosła około 30 mld euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w czołówce krajów eksportujących żywność

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 14:15
Polscy eksporterzy, w tym artykułów rolno-spożywczych, to jedni z wielu, którzy dobrze wykorzystali 15 lat w Unii europejskiej.
rozwiń zwiń