Liga Europy: Krychowiak z Sevillą awansował do półfinału [RELACJA]

2015-04-23, 23:15

Dynamo Kijów Łukasza Teodorczyka przegrało na wyjeździe z Fiorentiną i odpadło w ćwierćfinale Ligi Europy. Do półfinału awansował natomiast inny reprezentant Polski - pomocnik Sevilli FC Grzegorz Krychowiak po niesamowitym boju z Zenitem Sankt-Petersburg.

Więcej o awansie Sevilli w relacji Ewy Wysockiej PR Barcelona (IAR)
+

W pierwszym meczu Dynamo Kijów zremisowało u siebie z Fiorentiną 1:1. W rewanżu lepsi okazali się Włosi, którzy pewnie pokonali rywali 2:0. Łukasz Teodorczyk zagrał w pierwszej połowie tego spotkania. Z kolei Sevilla FC Grzegorza Krychowiaka na rewanż z Zenitem Sankt-Petersburg jechała z prowadzeniem 2:1. W końcówce spotkania na stadionie mistrza Rosji udało jej się doprowadzić do remisu 2:2 i awansowała do półfinału. Pomocnik reprezentacji Polski zagrał cały mecz.

Ambitny Wolfsburg pożegnał się honorowo

Po losowaniu ćwierćfinałów najciekawiej zapowiadało się starcie Napoli z Wolfsburgiem. Emocje w tej parze skończyły się jednak już po pierwszym meczu, w którym włoski klub pokonał "Wilki" 4:1.

W dodatku uczynił to na boisku rywala. Trener niemieckiego klubu też już zdawał się nie wierzyć w awans swoich podopiecznych i w wyjściowym składzie dokonał pięciu zmian w porównaniu z pierwszym spotkaniem.W najmocniejszym zestawieniu wyszło za to Napoli, ale wynik sprzed tygodnia warunkował poczynania na boisku.

Do przerwy kibice nie zobaczyli żadnej bramki, ale już na początku drugiej połowy drogę do siatki gości znalazł Jose Callejon. Kwadrans później drugą bramkę na raty strzelił Dries Mertens. Wolfsburg zdołał jednak w ciągu kilku minut odpowiedzieć dwoma bramkami autorstwa Timma Klose i Ivana Perisicia i z Ligą Europy pożegnał się remisem.

Dwóch Polaków biło się o półfinał

O półfinał walczyło dwóch polskich piłkarzy: Grzegorz Krychowiak w barwach Sevilli i Łukasz Teodorczyk z Dynamem Kijów. Przed rewanżami w lepszej sytuacji był ten pierwszy bo drużyna z Andaluzji jechała na mecz z Zenitem Sankt Petersburg z minimalną zaliczką (2:1).

Po sześciu minutach hiszpański klub był w jeszcze lepszej sytuacji po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Carlos Bacca. Zenit wrócił jednak do gry tuż po przerwie za sprawą Jose Rondona. Straty z pierwszego meczu mistrzowie Rosji odrobili w 72. minucie, a bramka Hulka z 35. metrów jest ozdobą tej edycji Ligi Europy.

Ten wynik oznaczał dogrywkę, ale Hulk i spółka chcieli rozstrzygnąć sprawę w regulaminowym czasie gry. Raz po raz zagrażali bramce Beto i… zostali za to skarceni. Pięć minut przed końcem bramkę na wagę remisu i awansu Sevilli zdobył Kevin Gameiro.

Teodorczyk razem z kolegami miał o wiele trudniejsze zadanie. Nie dość, że w Kijowie Ukraińcy zremisowali w pierwszym meczu z Fiorentiną 1:1, to w rewanżu Dynamo od 40. minuty musiało sobie radzić w "10". Jakby tego było mało to stracili bramkę do szatni po strzale Mario Gomeza. Osłabieni kijowianie rzucili wszystko na jedną szalę, ale w doliczonym czasie wszelkie wątpliwości rozwiał Juan Vargas, zdobywając drugą bramkę dla Fiorentiny.

Jeden gol rozstrzygnął 180 minut rywalizacji Dnipro z Club Brugge. Przed tygodniem w Belgii padł bezbramkowy remis, a w rewanżu "złotą" bramkę dla Dnipro zdobył Jewhen Szachow.

Bartosz Orłowski, man, PolskieRadio.pl

MULTIRELACJA ze spotkań Ligi Europy na nastepnej stronie >>>WYNIKI:

RELACJA NA ŻYWO:

KONIEC - W półfinale zagra Grzegorz Krychowiak z Sevilli FC. Do tej fazy rozgrywek awansowały też ACF Fiorentina, Dnipro Dniepropietrowsk i SSC Napoli. Szczęścia nie miał za to inny zawodnik reprezentacji - napastnik Dyanama Kijów Łukasz Teodorczyk, którego zespół odpadł w ćwierćfinale po meczu we Florencji

90+4 min - ACF Fiorentina - Dynamo Kijów 2:0. GOL! Ukraińcy naciskali w końcówce, ale jedna kontra zespołu gospodarzy załatwiła sprawę. Autorem bramki - Juan Vargas

86 min - Zenit - Sevilla 2:2. GOL! Nie będzie też dogrywki w meczu w Sankt-Petersburgu. Kevin Gameiro zdobywa wyrównanie dla gości i Sevilla jest już niemal pewna awansu do półfinału. Zenit potrzebuje aż dwóch goli do awansu

82 min - Dnipro - Club Brugge 1:0. GOL! Nie będzie dogrywki w tym meczu. Genialna akcja Jewhena Szachowa!

74 min - SSC Napoli- Wolfsburg 2:2. GOL! Dość niespodziewanie goście doprowadzają do remisu po golu Ivana Perisicia

72 min - Zenit - Sevilla 2:1. GOL! Absolutnie magiczna bramka Hulka! Brakuje słów, jak opisać uderzenie Brazylijczyka. Duża w tym wina bramkarza gości - Beto, ale też trzeba przyznać, że to było cudowne uderzenie z niemal połowy boiska. Taki wynik oznacza na razie, że będziemy mieli dogrywkę

72 min - SSC Napoli - Wolfsburg 2:1. GOL! Timm Klose strzela honorową bramkę dla gości

65 min - SSC Napoli - Wolfsburg 2:0. GOL! Dries Mertens na raty pokonuje bramkarza Diego Benaglio. Trwa upokorzenie Wolfsburga

50 min - SSC Napoli - Wolfsburg 1:0. GOL! W tym meczu było "pozamiatane" właściwie już przed pierwszym gwizdkiem, ale Jose Callejon stawia kropkę nad "i". Były pomocnik Realu Madryt zdobywa bramkę dla gospodarzy po rykoszecie. Już 5:1 w dwumeczu dla Napoli

48 min - Zenit - Sevilla 1:1. GOL! Zanosiło się na to już od dłuższego czasu. Fatalny błąd bramkarza Beto i Salomon Rondon z bliskiej odległości pakuje piłkę do siatki

PRZERWA - Na razie w półfinale Ligi Europy są Sevilla FC, ACF Fiorentina i SSC Napoli. Bez rozstrzygnięcia na razie rywalizacja Dnipro z Club Brugge

45+2 - Fiorentina - Dynamo Kijów. ZMIANA. Nie zobaczymy już na boisku Łukasza Teodorczyka. Napastnika reprezentacji Polski zmienia Oleg Gusjew

43 min - Fiorentina - Dymano Kijów 1:0. GOL! Mario Gomez otrzymuje świetne dośrodkowanie w pole karne i zupełnie niepilnowany strzela bramkę. Ukraińcy są jednak o jednego gola od doprowadzenie do ewentualnej dogrywki

40 min - Fiorentina - Dynamo Kijów. CZERWONA KARTKA. Z boiska za drugą żółtą kartkę schodzi - Jermain Lens z Dynama Kijów

39 min - Fiorentina - Dynamo Kijów. Wciąż bez bramek we Florencji, co daje awans gospodarzom, ale włoska ekipa bardzo stara się zdobyć prowadzenie w tym meczu

26 min - Zenit - Sevilla. Rosyjski klub wciąż szuka bramki wyrównującej. Przewaga gospodarzy robi się coraz większa. Szansę na gola po rzucie rożnym miał Szatow

21 min - Napoli - Wolfsburg. Włoski klub jest już niemal jedną nogą w półfinale po znaczącym zwycięstwie w Wolfsburgu 4:1. Wydawało się, że niemiecki zespół poddał się przed rozpoczęciem dzisiejszej rywalizacji - tym bardziej, że wyszedł na ten mecz bez swoich największych gwiazd - Schurrle, Dosta, czy De Bruyne. Jednak dość nieoczekiwanie to popularne "Wilki" nacierają na bramkę gospodarzy

15 min - Kwadrans za nami i na razie tylko jeden gol po rzucie karnym, ale kilka okazji do zdobycia gola miała chociażby Fiorentina w starciu z Dynamem Kijów

7 min - Zenit - Sevilla. Hiszpański klub ma już przewagę 3-1 w dwumeczu, ale dwa gole ze strony mistrza Rosji dadzą Zenitowi dogrywkę

6 min - Zenit - Sevilla 0:1. GOL! Kontrowersyjny rzut karny dla Sevilli zamieniony na gola. Carlos Bacca pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonuje bramkarza gospodarzy

21.05 - ZACZYNAMY!

20.50 - Tymczasem fani Zenita Sankt-Petersburg tłumnie przybyli na stadion swojego klubu przed meczem z Sevillą FC Grzegorza Krychowiaka

20.40 - Tak wygląda stadion Fiorentiny, gdzie już niedługo na boisko wybiegnie Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów

20.30 - Na koniec zestawienie Dnipro Dniepropietrowsk i Club Brugge

20.25 - Pora na drużyny - SSC Napoli i Vfl Wolfsburg

20.20 - A teraz drużyny ACF Fiorentiny i Dynama Kijów. W składzie ekipy ze stolicy Ukrainy jest Łukasz Teodorczyk

20.15 - Znamy już składy poszczególnych zespołów w nadchodzacych spotkaniach Lig Europy. Na początek zestawienie ekipy Zenita Sankt-Petersburg i Sevilli FC. W drużynie gości w pierwszym składzie wyjdzie Grzegorz Krychowiak

20.10 - Grzegorz Krychowiak w pierwszym spotkaniu świetnie sobie radził w walce z piłkarzami Zenita Sankt-Petersburg. Czy dziś reprezentant Polski znów pokaże się z dobrej strony?

Liga Europy: Krychowiak rządził i dzielił w meczu z Zenitem. Polak bezkonkurencyjny >>>

Krychowiak gra w Rosji o półfinał LE "Mały plus stawiam przy Sevilli. Godzina meczu może mieć znaczenie"

/Foto Olimpik/x-news

20.05 - W dzisiejszych spotkaniach możemy zobaczyć dwóch Polaków. Łukasz Teodorczyk jest napastnikiem Dynama Kijów, a Grzegorz Krychowiak jest pomocnikiem w Sevilli FC

20.00 - Zapraszamy na MULTIRELACJĘ NA ŻYWO z rewanżowych spotkań ćwierćfinaowych Ligi Europy

Marcin Nowak, PolskieRadio.pl

ZAPOWIEDŹ spotkań Ligi Europy na następnej stronie >>>Piłkarze Napoli po wyjazdowym zwycięstwie przed tygodniem nad VfL Wolfsburg (4:1) są najbliżej awansu do półfinału Ligi Europejskiej.

O miejsce w tej fazie walczą wciąż dwaj Polacy: Grzegorz Krychowiak z Sevilli i Łukasz Teodorczyk z Dynama Kijów.

Wysoka wygrana z "Wilkami" w pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym LE była sygnałem, że Napoli kryzys ma za sobą. W niedzielę ekipa trenera Rafaela Beniteza pokonała w Serie A Cagliari 3:0 i nie rezygnuje z walki o podium, co umożliwi występ w Lidze Mistrzów.

Strata do prowadzącego w tabeli włoskiej ekstraklasy Juventusu jest jednak na tyle duża, że LE to jedyna okazja, by Marek Hamsik, Gonzalo Higuain i koledzy sięgnęli w tym sezonie po jakieś trofeum. Napoli u siebie nie przegrało żadnej z ostatnich 11 potyczek w europejskich pucharach. W Wolfsburgu zdają sobie sprawę, że odrobienie strat może być niewykonalne, ale nie zamierzają się poddawać przed rewanżem.

- Postaramy się udowodnić, że jesteśmy zespołem na europejskim poziomie, a pierwszy mecz to typowy wypadek przy pracy. Rzucimy na szalę wszystkie siły i umiejętności. W futbolu wiele razy dochodziło do różnych sensacji i zwrotów akcji... - zaznaczył szwajcarski bramkarz i kapitan wicelidera Bundesligi Diego Benaglio.

Krychowiaka i jego Sevillę czeka daleka wyprawa do Sankt Petersburga. Goście bronić będą skromnej zaliczki z pierwszego spotkania, które wygrali 2:1.

Broniący trofeum piłkarze z Andaluzji są od dłuższego czasu w świetnej formie. W oficjalnych występach pozostają niepokonani od 22 lutego, kiedy w Primera Division ulegli Realowi Sociedad San Sebastian 3:4. Imponujący mają też bilans w LE - w 10 spotkaniach zanotowali siedem zwycięstw, w tym sześć z rzędu ostatnio, dwa remisy i jedną porażkę. W rozgrywanej wiosną fazie pucharowej wygrali wszystkie pięć meczów; po dwa z Borussią Moenchengladbach i Villarreal oraz pierwsze z Zenitem.

Sevilla po raz czwarty w ostatniej dekadzie dotarła do ćwierćfinału europejskich zmagań. W każdym z trzech poprzednich przypadków ...sięgnęła po trofeum (2005/06, 2006/07 - Puchar UEFA, 2013/14 - LE) i może zostać pierwszą ekipą, której ta sztuka uda się czterokrotnie.

Zenit do LE trafił z Ligi Mistrzów, w kraju pewnie zmierza po mistrzostwo prowadząc w tabeli z ośmioma punktami przewagi nad FK Krasnodar, ale trzy ostatnie występy to dwa remisy w lidze i porażka w Sevilli. W dodatku w czwartek zabraknie w jego szeregach zawieszonych za kartki Aleksandra Riazancewa, który zdobył gola w pierwszym pojedynku, oraz argentyńskiego obrońcy Ezequiela Garaya.

Liga Europy: pogrom w hicie ćwierćfinałów >>>

Po dwóch przedstawicieli w ćwierćfinale mają Włochy i Ukraina. Napoli jest bardzo blisko awansu, a Fiorentina również jest w dobrej sytuacji, gdyż w Kijowie zremisowała z Dynamem 1:1. Remis tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka uratował jej Senegalczyk Khouma Babacar.

W rewanżu faworytem będą gospodarze, choć dlatego, że kijowianie, których zawodnikiem jest Teodorczyk, w fazie pucharowej na wyjeździe doznali dwóch porażek, ale później odrobili straty przed własną publicznością. Teraz muszą wygrać albo zremisować, ale strzelając co najmniej dwa gole.

Bramek nie było w pierwszym starciu FC Brugge z Dnipro. Zespół z Belgii wciąż jest niepokonany w LE, ale to ekipa z Dniepropietrowska, która korzysta ze Stadionu Olimpijskiego w Kijowie, gdzie wygrała trzy ostatnie spotkania w LE, wydaje się bliżej półfinału.

Finał Ligi Europejskiej zostanie rozegrany 27 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.