Liga Europy: F91 Dudelange - Legia Warszawa. Mistrz Polski dostał od Dudelange lekcję futbolu

2018-08-16, 23:12

Piłkarze Legii Warszawa zremisowali na wyjeździe z F91 Dudelange z Luksemburga 2:2 (1:2) w rewanżowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Mistrzowie Polski pierwszy mecz przegrali u siebie 1:2 i odpadli z rozgrywek.

Zdaniem trenera Legii Ricardo Sa Pinto, jego podopieczni zasłużyli na awans. (IAR)
+

Mecz rozpoczął się od trzęsienia ziemi. W 7. minucie rywale mistrzów Polski bezpośrednim podaniem uruchomili lewe skrzydło, po czym defensorzy Legii stracili z oczu napastnika Patricka Stumpfa, który pozostał bez krycia. Stumpf otrzymał podanie z lewej strony, po czym pokonał Arkadiusza Malarza. Na pierwszą odpowiedź Legii musieliśmy czekać do 11. minuty, ale strzał Kante w dużej odległości minął bramkę rywali. Kilka minut później płaskim uderzeniem z dystansu bramkarza Dudelange próbował pokonać Cafu, ale piłka przeleciała obok słupka. W 17. minucie Luksemburczycy prowadzili już 2:0. Płaskim strzałem Arkadiusza Malarza zaskoczył Stelvio Da Cruz. Piłkarze trenera Sa Pinto złapali kontakt w 33. minucie. Prostopadłe podanie ze strefy defensywnej otrzymał Michał Kucharczyk. Polak dobiegł do piłki i zagrał ją w pole karne, gdzie czekał już Jose Kante. Napastnik uderzył pod poprzeczkę i dał legionistom bramkę kontaktową. W 43. minucie gospodarze trafili jeszcze w słupek. Wynik do przerwy się już nie zmienił.

W drugiej połowie zawodnicy Legii szybko chcieli odwrócić losy dwumeczu. Trener Sa Pinto wprowadził na boisko Sebastiana Szymańskiego kosztem grającego na obronie Chrisa Philippsa. Zmienił się również styl gry. Legioniści przycisnęli, z dystansu strzelał Carlitos. Chwilę potem, po dośrodkowaniu z rzut rożnego, Cafu starał się z woleja trafić do siatki, ale jego strzał został zablokowany. W 66. minucie w długi róg bramki przymierzył Szymański, ale piłka ostatecznie przeleciała obok słupka. Chwilę wcześniej w polu karnym upadał Dominik Nagy, ale sędzia uznał, że Węgier nie był faulowany. Legioniści przeważali, ale Luksemburczycy nie zrezygnowali ze stwarzania zagrożenia. Pod bramką Malarza zakotłowało się w 70. minucie, ale nikt nie zamknął dośrodkowania. W 77. minucie głową próbował Kasper Hamalainen, ale piłka minęła poprzeczkę. Chwilę potem Fin ponownie znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak uderzył za lekko. Cztery minuty przed końcem nadzieje legionistów przedłużył Jose Kante, który zdobył swoją drugą bramkę. Napastnik przyjął piłkę przed polem karnym i uderzył przy samym słupku. Podopieczni Ricardo Sa Pinto rzucili się do ataku, lecz na strzelenie decydującego gola zabrakło już czasu.

Remis z F91 Dudelange oznacza, że Legia Warszawa odpadła z eliminacji Ligi Europy UEFA, a tym samym w obecnym sezonie pożegnała się z europejskimi pucharami.

Po meczu nowy trener Legii Sa Pinto stwierdził: "Nie wygraliśmy, bo sędzia nam na to nie pozwolił. Sędzia przepchnął Dudelange do kolejnej rundy. Gratulacje dla sędziego".

F91 Dudelange - Legia Warszawa 2:2 (2:1) -

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: F91 Dudelange.

Bramki: 1:0 Patrick Stumpf (7), Stelvio Da Cruz 2:0 (17), 1:2 Jose Kante (33), 2:2 Jose Kante (86).

Żółte kartki: F91 Dudelange - Kevin Malget, Marc-Andre Kruska, Edisson Jordanov; Legia - Jose Kante.

Sędzia: Iwajło Stojanow (Bułgaria). Widzów: ok. 2,5 tys.

F91 Dudelange: Jonathan Joubert - Edisson Jordanov, Jerry Prempeh, Kevin Malget, Aniss El Hriti - Patrick Stumpf (75. Milan Bisevac), Stelvio Cruz, Clement Couturier, Marc-Andre Kruska (79. Bryan Melisse), Dominik Stolz (90. Danel Sinani) - David Turpel.

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Mateusz Wieteska, Chris Philipps (46. Sebastian Szymański), Michał Pazdan, Adam Hlousek - Michał Kucharczyk, Krzysztof Mączyński (77. Eduardo da Silva), Cafu, Dominik Nagy (69. Kasper Hamalainen) - Jose Kante, Carlitos.