Real Madryt wyrównał strzelecki rekord

2012-04-14, 22:23

Real Madryt - Sporting Gijon. Foto: PAP/EPA

Piłkarze Realu Madryt wyrównali należący do nich rekord wszech czasów pod względem liczby bramek zdobytych w jednym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy.

W sobotnim meczu 33. kolejki pokonali u siebie Sporting Gijon 3:1 (1:1) i mają już na koncie 107 trafień.
"Królewscy" nie przegrali 18. kolejnego spotkania ligowego. Jednym z bohaterów sobotniego meczu był Portugalczyk Cristiano Ronaldo. W 74. minucie - przy stanie 1:1 - popisał się efektownym strzałem głową po dośrodkowaniu Angela Di Marii.
W klasyfikacji strzelców Primera Division Ronaldo ma już na koncie 41 trafień, to również jego osobisty rekord.
Oprócz Portugalczyka w sobotę gole dla "Królewskich" zdobyli Gonzalo Higuain i Karim Benzema, a dla gości, którzy prowadzili 1:0, De las Cuevas z rzutu karnego. Sporting kończył w dziesiątkę. W 79. minucie czerwoną kartkę zobaczył Roberto Canella.
Wydarzeniem wieczoru było wyrównanie strzeleckiego rekordu hiszpańskiej ekstraklasy, również należącego do Realu. W rozgrywkach 1989/90 "Królewscy" - prowadzeni wtedy przez Walijczyka Johna Toshacka - zdobyli 107 bramek. Tym razem podopieczni Jose Mourinho mają okazję znacznie wyśrubować ten wynik, bowiem do końca sezonu pozostało jeszcze pięć kolejek.

FC Barcelona męczyła się z Levante

Po sobotnim zwycięstwie Real (85 pkt) ma cztery punkty przewagi nad Barceloną, która w sobotę późnym wieczorem "wymęczyła" zwycięstwo 2:1 na wyjeździe nad Levante. Gospodarze prowadzili do przerwy po golu z rzutu karnego Jose Javiera Barkero.
Katalończycy odpowiedzieli dopiero w 64. minucie, gdy po ładnej akcji precyzyjnym strzałem przy słupku popisał się Lionel Messi. Argentyńczyk zdobył bramkę w swoim dziesiątym meczu z rzędu.
Ten sam zawodnik ustalił osiem minut później wynik spotkania. Drugiego gola Messi strzelił z rzutu karnego, którego podyktowanie wzbudziło sporo wątpliwości. Piłkarze Levante bardzo długo protestowali, ale sędzia nie zmienił decyzji.
Bardzo ciekawa rywalizacja toczy się w klasyfikacji strzelców Primera Divsion. Obecnie Ronaldo i Messi mają po 41 trafień, co jest rekordem hiszpańskiej ekstraklasy (w poprzednim sezonie Portugalczyk zdobył 40 bramek).
Za tydzień obydwa zespoły spotkają się w Barcelonie.