Premier League: czyste konto Boruca, "Czerwone Diabły" na fali
Artur Boruc zachował czyste konto w meczu 29. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii, a jego Southampton pokonał na wyjeździe 1:0 Crystal Palace. Zwycięstwo odniósł także Manchester United, który nie dał szans ekipie West Bromwich Albion (3:0).
2014-03-09, 13:57
Boruc nie miał w sobotę dużo pracy. Kłopot rywale sprawili mu tylko raz, kiedy kąśliwy strzał z linii pola karnego oddał pochodzący z Kongo Yannick Bolasie. Poza tym Polak kilkukrotnie wyłapał groźnie wyglądające dośrodkowania. O zwycięstwie gości zdecydowało trafienie Jaya Rodrigueza, który zdobył swoją 11. bramkę ligową w sezonie.
Broniący tytułu Manchester United zdołał wygrać dwa ligowe mecze z rzędu po raz pierwszy od... grudnia ubiegłego roku. Choć "Czerwone Diabły" zawodzą pokładane w nich oczekiwania, w sobotę pokazali, że wciąż są groźni. W pierwszej połowie bramkarza West Bromwich pokonał głową obrońca Phil Jones, a po zmianie stron po jednym golu dołożyli Wayne Rooney i Danny Welbeck.
United zrównał się punktami z Evertonem - obie drużyny mają ich po 48 i zajmują odpowiednio szóste i siódme miejsce. Liderem tabeli jest Chelsea Londyn, która wieczorem pokonała w stołecznych derbach Tottenham Hotspur 4:0.
W pierwszej połowie spotkanie było wyrównane i na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie.W 56. minucie fatalny błąd popełnił belgijski obrońca "Kogutów" Jan Vertonghen, któremu odebrał piłkę Samuel Eto'o i bez problemu pokonał bramkarza rywali. Po tym ciosie goście się już nie podnieśli i pozwolili sobie wbić trzy kolejne gole. W 60. minucie z rzutu karnego trafił Eden Hazard, a w końcówce meczu dwa trafienia zanotował Demba Ba.
REKLAMA
Chelsea ma 66 punktów i o siedem wyprzedza Liverpool, który rozegrał o jeden mecz mniej.
W pozostałych spotkaniach Cardiff City pokonało Fulham 3:1, a w meczu Norwich City ze Stoke City padł remis 1:1. Inne starcia tej kolejki zostały przełożone z uwagi na rozgrywane w sobotę i niedzielę ćwierćfinały krajowego pucharu.
PAP/aj
REKLAMA