Zmiana lidera w Tour Down Under

2011-01-21, 11:12

Cameron Meyer. Foto: fot. PAP/EPA

Reprezentant gospodarzy Cameron Meyer wygrał czwarty etap (124 km) i został liderem wyścigu kolarskiego Tour Down Under w południowej Australii.

Dotychczas prowadzący jego rodak Matthew Goss spadł na trzecie miejsce. Drugi jest Holender Laurens Ten Dam.

23-letni Meyer, medalista mistrzostw świata na torze (w 2010 roku zdobył złoto w wyścigu punktowym, madisonie i drużynówce na dochodzenie), pokonał w piątek na finiszu w Strathalbyn Belga Thomasa de Gendta. Trzy sekundy stracił do nich Ten Dam. Goss uplasował się na piątej pozycji.

Kończący międzynarodową karierę słynny Amerykanin Lance Armstrong był 85. ze stratą 41 sekund do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej jest nadal 81., prawie cztery minuty za Meyerem.

Tour Down Under otwiera nowy cykl dla kolarskiej elity - World Tour, obejmujący 26 największych wyścigów, w tym Tour de Pologne. Zmagania w Australii potrwają do niedzieli.