X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: każdy głos ma znaczenie, każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 20:01
- Nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli oraz innych państw, wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia - powiedział w czwartkowym orędziu telewizyjnym prezydent Andrzej Duda.
Audio
  • Orędzie prezydenta Andrzeja Dudy przed wyborami do Parlamentu Europejskiego (Jedynka)
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Screenshot/Kancelaria Prezydenta

- W najbliższą niedzielę wybierzemy naszych przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Zachęcam każdego uprawnionego do głosowania, aby skorzystał z przysługującego mu prawa i wziął udział w tych wyborach. Każdy głos ma znaczenie i każdy głos jest ważny. Idźmy na wybory, bo wysoka frekwencja będzie potwierdzeniem wysokiej jakości polskiej demokracji, którą tak pieczołowicie od 30 lat budujemy - mówił Andrzej Duda.

Prezydent zauważył, że "niektórym z nas może się wydawać, że PE jest daleko, a kwestie poruszane w Brukseli lub Strasburgu nas nie dotyczą". - Nic bardziej mylnego. To, jak kształtuje się Europa, w którym kierunku będzie rozwijać się Unia, zależy od każdego z nas. Nasze głosy, razem z głosami milionów obywateli oraz innych państw, wpłyną na przyszłość Europy, decydując o jej obliczu na kolejne lata i dziesięciolecia. Proszę, aby każdy mieszkaniec polskiego miasta i wsi miał w tym swój udział. Nie może zabraknąć żadnego głosu. To decyzja, w jakiej Europie będzie wzrastać nasza ojczyzna - przyznał Andrzej Duda.

- Wierzę, że nowo wybrani parlamentarzyści będą z determinacją zabiegać o polskie sprawy w Europie, przyczyniając się do podnoszenia poziomu życia Polaków i rozwoju naszego kraju. Jako członek UE i państwo, które aktywnie uczestniczy w budowie przyszłości Europy, mamy do tego pełne prawo, ale Unia to nie tylko prawa, lecz też obowiązki. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby europejskie wartości solidarności, współpracy i równości między państwami były wartościami rzeczywistymi - powiedział prezydent.

Andrzej Duda przyznał, że "ma głębokie przekonanie, że obecna frekwencja przekroczy tę sprzed pięciu lat". - Będzie to oznaczać, że nasza demokracja się wzmacnia, a Polacy są świadomi siły swojego głosu w Europie. Idźmy na wybory, niech to będzie święto naszej demokracji - dodał prezydent.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja. W całej Unii wybory odbywają się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak