X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier w Siemianowicach Śląskich: potrzebujemy zgody do realizacji zmian

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 16:05
- Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością. Cokolwiek robimy, trzymamy stronę Polski - powiedział Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Siemianowicach Śląskich. W czasie pikniku premier spotkał się również z harcerzami. 
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki o rozwoju Śląska i polityce gospodarczej (IAR)
  • Premier w Siemianowicach Śląskich o wartościach rodzinnych (IAR)
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Andrzej Grygiel
  • Premier spotkał się z mieszkańcami Siemianowic Śląskich
  • Mówił m.in. o rozwoju i szansach dla regionu
  • Chcemy utrzymać serce przemysłowe Polski na Śląsku - powiedział
  • Podkreślał, że można pogodzić politykę społeczną z gospodarczą
  • Stwierdził, że głównym celem PiS są lepsze zarobki Polaków w Polsce, a nie na emigracji
  • Powiedział, że rodzina jest u podstaw polityki PiS

- Skutecznie prowadzimy politykę społeczną. Wygrywamy walkę z mafiami VAT-owskimi. Chcemy budować silną Polskę. Zapraszamy wszystkich, którzy z niej wyemigrowali - mówił premier.

"Można pogodzić politykę społeczną z gospodarczą"

Podkreślił, że europejskość to także sprawiedliwa polityka, która będzie oznaczać lepsze zarobki Polaków w Polsce, nie na emigracji.

szydlo-1200-pap.jpg
Beata Szydło: każdy przejaw braku tolerancji trzeba stanowczo potępiać

- Mówiono nam, że nie można pogodzić polityki społecznej wrażliwego państwa, demokracji z sumieniem, z innymi politykami, polityką gospodarczą. Pokazaliśmy, że to jest możliwe i tak samo pokażemy, że możliwe jest połączenie zielonego Śląska, zielonego zagłębia z uprzemysłowionym Śląskiem - ocenił Mateusz Morawiecki.

- Chcemy utrzymać serce nowoczesnego przemysłu na Śląsku z szacunkiem do tradycji - stwierdził premier.

Podkreślił znaczenie tradycyjnych rodzajów przemysłu, jak hutnictwo, energetyka czy wydobycie węgla. Premier dodał, że kopalnie są obecnie chlubą śląskiego przemysłu.

- Będziemy walczyć o sprawiedliwą transformację energetyczną i ekologiczną - zapewnił. Szef rządu zaznaczył, że uda się to dzięki nowoczesnym technologiom, "które spowodują, że również praca w kopalni będzie coraz łatwiejsza".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Beata Szydło: programy społeczne rządu motorem napędowym gospodarki

Przypomniał, że cztery lata temu w czasie rządów PO-PSL chciano zamknąć większość kopalni na Śląsku. - A my doprowadziliśmy do ich utrzymania, do ich odrodzenia, do tego, że one dzisiaj są z powrotem chlubą przemysłu województwa śląskiego - powiedział.

morawiecki-1200-pap.jpg
Premier do policjantów: dziękuję za wierną i wspaniałą służbę społeczeństwu polskiemu

"Rodzina jest w centrum państwa"

"Nie będzie silnej Polski bez silnego Śląska"

Kreśląc wizję przyszłości Polski Morawiecki wymienił lepiej działającą służbę zdrowia, system oświaty, czyste powietrze i dbanie o środowisko naturalne. Dodał, że równie ważne są wielkie projekty infrastrukturalne.

- Niech wielkość Śląska i jego przywiązanie do Polski wytycza również szlaki ku przyszłości. Nie byłoby silnej Polski bez Śląska, bez silnego Śląska i tak też widzę przyszłość. Nie będzie wielkiej i silnej Polski bez silnego Śląska. To jest nasza droga, to jest nasz program i to będzie nasze zwycięstwo - mówił premier.

chelm 1200.jpg
Prezes PiS w Chełmie: zabiegamy o państwo, które służy Polakom

Mateusz Morawiecki podkreślił, że poważne państwo dba o swoich obywateli poprzez sprawność instytucji, troskę o słabszych. Mówił, że rodzina jest w centrum państwa.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Prezes PiS: chcemy się rozwijać, a nie kłócić. Polsce potrzebne jest porozumienie

- I będzie tak nadal, jeśli ponownie nam zaufacie - zaznaczył. Dodał, że PiS chce jak najwięcej rozmawiać z ludźmi.

Mateusz Morawiecki będzie katowicką jedynką na listach PiS-u w zbliżających się wyborach do Sejmu. Do Siemianowic Śląskich premier przyjechał z Katowic, gdzie wziął udział w wojewódzkim Święcie Policji.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

500 zł dla niepełnosprawnych. Premier: dodatek możliwy już jesienią

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:34
- Projekt ustawy ws. dodatku 500 zł dla niepełnosprawnych jest praktycznie gotowy, chcemy, by regulacja weszła w życie w tym roku, jesienią - powiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Z informacji opublikowanej we wtorek w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów wynika, że ustawa o świadczeniu dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji miałaby wejść w życie 1 września br.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: konwencja pomoże w bardzo krótkim czasie wypracować program

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 16:33
- W bardzo krótkim czasie spodziewam się zakończenia prac programowych; przedstawiona na konwencji PiS wizja będzie przekształcona w konkretny program działania na kolejne lata dla Polski - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu był pytany w TVP Info, kiedy poznamy wyborczy program PiS.
rozwiń zwiń