X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Aleksander Pociej (PO): zapowiedź pana Horały nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek realiami

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 17:37
– Zapowiedź o Trybunale Stanu dla Donalda Tuska i Ewy Kopacz to odpowiedź na pokrycie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości – powiedział Aleksander Pociej, senator Platformy Obywatelskiej. – Ze strony pana Horały mamy do czynienia z czystą polityką, czystą kampanią wyborczą – dodał.

Postawienie przed Trybunałem Stanu byłych premierów: Donalda Tuska i Ewy Kopacz oraz byłych ministrów finansów: Jan Vincenta Rostowskiego oraz Mateusza Szczurka. To jedna z rekomendacji projektu raportu z prac sejmowej komisji ds. VAT, którą uzasadnił Marcin Horała, szef komisji śledczej ds. VAT i autor projektu raportu.

komisja-VAT-pap-1200.jpg
Projekt raportu komisji ds. VAT: Trybunał Stanu dla D. Tuska, E. Kopacz

– Bardzo podoba mi się stwierdzenie, że pan Marcin Horała rozpoczął właśnie kampanię wyborczą, bo poniedziałkowe ogłoszenie projektu raportu to czysta polityka, czysta kampania, która nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek realiami – wskazał Aleksander Pociej.

"Skutecznie zablokowano zwrot podatku VAT"

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca 2018 roku, aby zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Badała okres od grudnia 2007 r. do listopada 2015 r. Przewodniczący komisji Marcin Horała podkreślił, że rządzący w tym okresie wiedzieli o wyłudzeniach podatku VAT i o skali, na jaką się odbywały.

Jedynka Marcin Horała 1200.jpg
Marcin Horała o raporcie ws. VAT: komisja zagłosuje 6 września

– To właśnie Platforma Obywatelska podjęła kroki mające na celu ukrócenie tego procederu. Z drugiej strony zawsze zastanawiam się, gdy Prawo i Sprawiedliwość chwali się uszczelnieniem dziury VAT-owskiej, na ile są to działania skuteczne, a na ile nieszczęście tysięcy firm w Polsce, którym skutecznie zablokowano zwrot podatku VAT – wyjaśnił senator.

Aleksander Pociej przyznał, że pomiędzy uczciwymi firmami "zdarzają się złodzieje". Jednak zdaniem rozmówcy Polskiego Radia 24 poprzez swoje działania obecny rząd w ten sposób traktuje wszystkie firmy.

Szewczak PR24 1200
Janusz Szewczak: Donald Tusk jest ojcem chrzestnym podatkowych afer

– Z powodu takiego podejścia VAT nie jest zwracany przez trzy, cztery lub sześć miesięcy. Dlatego jeżeli weźmiemy pod uwagę statystyki, to obecnie liczba firm, które zakończyły swoją działalność z powodu braku płynności finansowej jest bardzo duża, sporo większa niż wcześniej – podkreślił.

Próba przykrycia afery w Ministerstwie Sprawiedliwości

Zapowiedź postawienia m.in. Donalda Tuska i Ewy Kopacz przed Trybunałem Stanu Aleksander Pociej określił jako "odpowiedź na pokrycie afery w Ministerstwie Sprawiedliwości" w związku z działaniami m.in. byłego już wiceministra Łukasza Piebiaka.

Z Aleksandrem Pociejem rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/db

---------------------------------------

Data emisji: 26.08.2019

Godzina emisji: 16:15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Pomorski przed komisją ds. VAT: zabrakło silnego państwa

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2019 17:05
- Jeżeli wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch prosiła mnie o opinię, to ją wyrażałem - zeznał w czwartek przed sejmową komisją śledczą ds. VAT doradca podatkowy Wiesław Pomorski. Podkreślił, że nie był doradcą społecznym w resorcie finansów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Kopacz: to próba wykorzystania Trybunału Stanu do walki z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 14:01
- Rządzący wykorzystywali już Ministerstwo Sprawiedliwości, następnie telewizję publiczną, a teraz próbują wykorzystać Trybunał Stanu do walki z opozycją - w ten sposób b. premier Ewa Kopacz odniosła się do postulatu szefa komisji ds. VAT Marcina Horały, by postawić ją przed TS.
rozwiń zwiń