X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Premier o aborcji: nie udało się wypracować lepszego kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2019 07:40
- Być może tzw. kompromis aborcyjny nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego. Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gościa Niedzielnego". Premier był także pytany "co dalej z konwencją stambulską, której niektóre zapisy, pod pozorem obrony kobiet, przemycają ideologię gender".
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: shutterstock.com

pro life anti aborcja free shut 1200.jpg
Antyaborcyjny "Unplanned" wejdzie do Polski. Konsultor KEP liczy na "błogosławione efekty"

Premier pytany w "Gościu Niedzielnym", czy powinno się zakazać aborcji eugenicznej, zwrócił uwagę na to, że "widzieliśmy w ostatnich latach, jakie napięcia wywołują próby przeprowadzenia zmian tzw. kompromisu aborcyjnego". Według niego próby, "zamiast przybliżać nas do celu, jakim jest pełna ochrona życia, polaryzują Polaków".

- Być może ten kompromis nikogo nie satysfakcjonuje, ale nie udało się wypracować lepszego. Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj - podkreślił.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> "Każde dziecko jest świętym darem Boga". Donald Trump w ONZ o aborcji

Morawiecki zwrócił uwagę, że "musimy też odpowiadać za skutki naszych działań". - Wiemy na przykładzie Hiszpanii i Irlandii, co się stało, kiedy lewicy udało się rozhuśtać nastroje społeczne wokół tego tematu. Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości - powiedział premier.

KPRM mateusz morawiecki free 1200.jpg
Premier: nasi oponenci działają przez obrazoburcze profanacje i pomysły niszczące rodzinę

Premier o konwencji stambulskiej

Szef rządu był także pytany "co dalej z konwencją stambulską, której niektóre zapisy, pod pozorem obrony kobiet, przemycają ideologię gender". Mateusz Morawiecki podkreślił, że wypowiada się "zdecydowanie przeciwko ideologii gender i przeciwko przemocy domowej".

- To bardzo poważny problem. Wraz z żoną mamy wiele kontaktów z domami dziecka, z dziećmi, które doświadczyły wielkiej krzywdy i wiemy, jak wiele jest jeszcze przemocy domowej w Polsce. Choć według raportów, np. Rady Europy, tej haniebnej przemocy domowej u nas jest zdecydowanie mniej niż wynosi średnia europejska. Ale każdy przypadek takiej przemocy to zło - ocenił.

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Znamy oficjalne stanowisko Watykanu ws. gender. "Sprzeciw wobec ideologii, ale nie wobec studiów"

Jak podkreślił, "z tym zjawiskiem trzeba bezwzględnie walczyć i polskie prawo ma do tego narzędzia, problemem jest wciąż zmowa milczenia i strach ofiar".

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki "Człowiekiem Roku" na 29. Forum Ekonomicznym w Krynicy

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 21:44
Premier Mateusz Morawiecki otrzymał statuetkę "Człowieka Roku" przyznawaną podczas 29. Forum Ekonomicznego w Krynicy. Wyróżnienie otrzymał za przeprowadzone reformy. Premier w przemowie podkreślił, że najbardziej zadowolony jest ze zmniejszenia bezrobocia, a nagrodę zadedykował polskim przedsiębiorcom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antyaborcyjny "Unplanned" wejdzie do Polski. Konsultor KEP liczy na "błogosławione efekty"

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:04
1 listopada do polskich kin trafi "Unplanned". To świadectwo byłej szefowej kliniik aborcyjnej, która - zobaczywszy na USG dziecka walczącego o przeżycie aborcji - zmieniła światopogląd - informuje RadioMaryja.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nasi oponenci działają przez obrazoburcze profanacje i pomysły niszczące rodzinę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 13:57
- Opozycja proponuje rewolucję obyczajową, my robimy rewolucję godnościową - z jednej strony stawiamy na codzienną sprawność działania instytucji państwa, a z drugiej strony na wsparcie rodzin i ich godność - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym "Gazecie Polskiej".
rozwiń zwiń