X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: ktoś, kto się kogokolwiek boi, nie może być prezydentem

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 07:46
Jeśli zmiany realizowane przez obecny rząd mają być kontynuowane, podobnie jak jego zobowiązania, to "bardzo ważne jest sprawowanie urzędu przez takiego prezydenta, który chce je realizować" - powiedział w wywiadzie dla dziennika "Polska Times" prezydent Andrzej Duda.
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
  • Prezydent na temat swojej reelekcji: nie wybieram się jeszcze na emeryturę
  • Andrzej Duda przyznał, że nie obawiałby się ewentualnego starcia z Donaldem Tuskiem
  • Zaapelował też do wszystkich sił parlamentarnych o gotowość do współpracy

Andrzej Duda pytany, czy jest przesądzone, że będzie starał się o reelekcję, powiedział, że jest względnie młodym człowiekiem i nie wybiera się jeszcze na emeryturę. Na uwagę, że po stronie opozycyjnej ruszyły próby wyłonienia kontrkandydata dla niego w wyborach prezydenckich, Andrzej Duda zaznaczył, że spokojnie przygląda się tym działaniom, a każde ugrupowanie będzie podejmować w tej sprawie decyzję we własnym zakresie, biorąc pod uwagę swoje interesy.

morawiecki 123 pap 1200.jpg
Premier: odpowiedzialnie budujemy państwo dobrobytu dla obecnych i przyszłych pokoleń

Pytany, czy rywalizacja z kobietą byłaby inna, prezydent odparł: "nie sądzę". Dopytywany, czy obawiałby się stanięcia do walki z Donaldem Tuskiem, Andrzej Duda stwierdził, że "ktoś, kto czegokolwiek czy kogokolwiek się boi, nie może być prezydentem RP".

>>>[CZYTAJ TAKŻE] J. Lichocka: kandydatura M. Morawieckiego na premiera jest niepodważalna

Andrzej Duda odniósł się też do słów Tuska, że nadchodzące wybory prezydenckie będą miały strategiczne znaczenie. Podkreślił, że jeśli zmiany realizowane przez obecny rząd mają być kontynuowane, podobnie jak jego zobowiązania, które on sam uważa za korzystne społecznie, to "bardzo ważne jest sprawowanie urzędu przez takiego prezydenta, który chce je realizować".

Apel o gotowość do współpracy

Prezydenta spytano też, czy dostrzega "drżenia w obozie władzy związane z walkami frakcyjnymi, np. to, co dzieje się na linii Jarosław Kaczyński-Zbigniew Ziobro"; dopytywano go, czy widzi jakieś związane z tym zagrożenia. Andrzej Duda zauważył, że Zjednoczona Prawica liczy 235 posłów, z których każdy ma swoje ambicje i plany polityczne. "To normalne. To wszystko trzeba pogodzić. Muszą to sobie poukładać" - ocenił.

twitter Andrzej Duda 1200.jpg
A. Duda wygrałby z M. Kidawą-Błońską w II turze wyborów prezydenckich

Andrzej Duda zaznaczył, że wszystkim siłom, które są w Sejmie, powinno zależeć by Polska stała się społeczeństwem jak najzamożniejszym. Pytany, czy widzi potrzebę apelu do obozu władzy o większą koncyliacyjność, prezydent powiedział: "Apeluję do wszystkich sił parlamentarnych, by były bardziej skore do współpracy. Niestety bowiem czasem odnoszę wrażenie, że dla niektórych ważniejszy jest międzypartyjny spór niż troska o polskie sprawy".

Zauważył, że sama opozycja nazwała siebie totalną i zdefiniowała się jako kontestującą wszystko, co robi obóz władzy. "Nie tędy droga" - ocenił prezydent.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezydent Andrzej Duda: nie boję się rywalizacji z Donaldem Tuskiem

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2019 06:44
Prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" mówi, że nie boi się ewentualnej rywalizacji z Donaldem Tuskiem w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Przypomina, że gdy rozpoczynał kampanię przed wyborami z 2015 roku, miał poparcie 10-12 proc. w sondażach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: twórczo rozwijamy politykę, którą kreował Lech Kaczyński

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 21:45
- Właściwa polityka, która już dawno powinna być w Polsce realizowana, jest nastawiona na człowieka, chroni i wspiera rodzinę. Kiedyś kreował ją prezydent Lech Kaczyński, a my ją dziś twórczo rozwijamy - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z portalem "Niezależna.pl".
rozwiń zwiń