X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tysiące policjantów na drogach. Wzmożone kontrole w rejonach przejść dla pieszych

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 06:30
W całej Polsce ruszyły dziś wzmożone kontrole drogowe. Więcej patroli będzie w szczególności w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych oraz skrzyżowań - poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Wzmożone kontrole policji są związane z akcją pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". W ramach działań od godz. 6.00 do 22.00 na drogi wyjedzie około 5 tys. policjantów ruchu drogowego, którzy będą sprawdzać głównie miejsca najbardziej zagrożone, gdzie częściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych lub rowerzystów, a więc okolice skrzyżowań, ruchliwe ulice, przejścia dla pieszych, czy przejazdy dla rowerzystów.

policja.pl policja free 1200.jpg
Poznań: nie żyje 8-letnia dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Z danych przekazanych przez Komendę Główną Policji wynika, że w tym roku - od 1 stycznia do 1 grudnia - na przejściach dla pieszych w całej Polsce doszło do 2864 wypadków (to o 210 mniej niż w 2018 roku), w których zginęło 190 osób (mniej o 31 niż 2018 r.), a 2790 zostało rannych (mniej o 168 niż w 2018 r.).

50 proc. wypadków na przejściach

Policja przypomina jednak, że tendencja spadkowa w tym zakresie widoczna jest dopiero od połowy roku. Wcześniej - jak wskazuje KGP - statystyki dotyczące wypadków wyglądały bardzo źle. - W pierwszej połowie roku blisko 60 proc. wypadków z udziałem pieszych miało miejsce na przejściach. W tej chwili jest to tak naprawdę w okolicach 50 proc. Liczby zmalały, ale i tak doszło w tym roku do niemal 3 tys. wypadków - powiedział podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] Bezpieczeństwo pieszych na pasach. Policja chwali zmianę przepisów

Kobryś zapytany o to, czy sytuację na przejściach dla pieszych poprawiłoby wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa dla pieszych zaznaczył, że warto zastanawiać się nad każdym rozwiązaniem, które może doprowadzić do zmniejszenia liczby wypadków. Zwrócił jednak uwagę, że najważniejsze jest odpowiedzialne zachowanie w pobliżu przejść zarówno kierujących jak i pieszych.

- Ostrożność i jeszcze raz ostrożność, bo obecnie nie dość, że Polacy jeżdżą z nadmierną prędkością to jeszcze nie zmniejszają tej prędkości przed przejściem dla pieszych. Kierowcy muszą zmienić swoją mentalność i podejście. Muszą zdać sobie sprawę, że na przejściu dla pieszych mogą być ludzie - zaznacza.

paw/

Czytaj także

Tragedia na Bielanach. Apel o pomoc dla rodziny zabitego 33-latka

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2019 15:22
Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny 33-latka, który zginął w niedzielę w wypadku na Bielanach. "Adam, będąc wzorowym ojcem i mężem, zawsze dbał, aby jego bliskim niczego nie zabrakło" - napisali znajomi rodziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od czwartku nowe przepisy dot. kontroli drogowej. Zapłacimy za mandat kartą w radiowozie

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 18:21
Od czwartku wejdą w życie znaczące zmiany w przepisach dot. policyjnej kontroli drogowej. Funkcjonariusze będą mieć więcej możliwości.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawa: śmiertelne potrącenie 50-latka. Sprawca uciekł z miejsca wypadku

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 11:30
Policjanci szukają sprawcy tragicznego wypadku w Warszawie na ulicy Puławskiej. Auto śmiertelne potrąciło 50-letniego mężczyznę. Kierowca uciekł z miejsca wypadku.
rozwiń zwiń