X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"To, co najpiękniejsze...". Krzysztof Czabański: ten cykl wypełnia misję mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2020 23:15
- Koncerty z cyklu "To, co najpiękniejsze…" są wypełnianiem misji mediów publicznych. Dlatego, że składają się z dwóch części: najpierw Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie gra utwory poważnych kompozytorów, ale w lżejszym wydaniu, a następnie mamy muzykę popularną, rozrywkową, ale ambitną - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Na scenie Studia Koncertowego im. Witolda Lutosławskiego wystąpiła najpierw Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, a następnie Trio Andrzeja Jagodzińskiego. W pierwszej części orkiestra wykonała 11 utworów będących połączeniem muzyki klasycznej i popularnej w aranżacjach Stefana Rachonia, w drugiej zaś Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski i Czesław "Mały" Bartkowski wraz z Agnieszką Wilczyńską oraz Robertem Majewskim przypomnieli najbardziej znane filmowe kompozycje Jerzego "Dudusia" Matuszkiewicza.

"Dobra muzyka jest taką niezależnie od gatunku"

- Koncerty z cyklu "To, co najpiękniejsze…" są wypełnianiem misji mediów publicznych - podkreślił Krzysztof Czabański. Jak podkreślił, wynika to z faktu, że składają się z dwóch bardzo dobrze uzupełniających się części. - Najpierw Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie gra utwory poważnych kompozytorów, ale w lżejszym wydaniu, a następnie mamy muzykę popularną, rozrywkową, ale ambitną - dodał.

To co najpiekniejsze zima 1200.JPG
"To, co najpiękniejsze". Rachoń i Matuszkiewicz w zimowej odsłonie

- Chcemy przez to pokazać, że dobra muzyka jest taką niezależnie od gatunku. Jeżeli jest dobra, to trafia do słuchacza, staje się dla niego interesującą ofertą. Dlatego właśnie Rada Mediów Narodowych przyznała honorowy patronat koncertom "To, co najpiękniejsze..." i cieszę się, że Polskie Radio ten cykl kontynuuje - podkreślił Krzysztof Czabański.

>>>[CZYTAJ TAKŻE] "To, co najpiękniejsze...". Andrzej Rogoyski: trzeba promować polską muzykę

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych zaznaczył, że bardzo trafionym pomysłem było wybranie na tegoroczny "zimowy" koncert z serii "To, co najpiękniejsze..." utworów muzyki klasycznej i popularnej w aranżacjach Stefana Rachonia. - Choćby dlatego, że przecież Stefan Rachoń jest wielką postacią właśnie Polskiego Radia. Współpracował z nim przez kilkadziesiąt lat, a związany był z tym medium jeszcze w czasach przedwojennych. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zajmujących się muzyką w Polskim Radiu, stał się jednym z jego muzycznych symboli. Myślę, że wybór utworów Stefana Rachonia był wyborem naturalnym - powiedział Krzysztof Czabański.

Popularyzacja polskiej i światowej muzyki

"To, co najpiękniejsze..." to seria koncertów zapoczątkowanych przez Polskie Radio jesienią 2017 r. Ich celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym klasycznej, wśród odbiorców, którzy nie są koneserami, ale poszukują kontaktu z kulturą wysoką. Ideą cyklu jest także promocja Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak