X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Polskie możliwości logistyczne pozwalają szczepić 3-4 mln osób miesięcznie". Müller o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 07:51
- Pod koniec stycznia, gdy rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej, zacznie funkcjonować ponad 6 tys. podmiotów na terenie całego kraju, które będą szczepiły w systemie powszechnym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 rzecznik rządu Piotr Müller.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: PR24/PO

Rzecznik rządu przyznał, że "jeżeli chodzi o logistykę szczepień, czyli mechanizm zależny od polskich władz, to te możliwości są większe niż liczba wyszczepianych aktualnie osób". - Tutaj wąskim gardłem są dostawy szczepionek od producentów - powiedział Piotr Müller. Przypomniał również krytykę tej kwestii w europejskich państwach, które planują dostawy szczepionek poza unijnym układem.

koronawirus szpital polska 1200.jpg
Czy uda się wygrać z wirusem? Pięć scenariuszy rozwoju pandemii według zespołu ds. COVID-19

Czytaj także: Polska w czołówce pod względem liczby szczepień na świecie. W UE jesteśmy na trzecim miejscu

- Rząd podejmuje działania w zakresie możliwego zwiększenia dostaw szczepionek jeszcze w pierwszym kwartale - podkreślił i zapewnił, że już jest pewne, że zwiększenie nastąpi w następnym kwartale 2021 roku.

Posłuchaj
12:23 _PR24_AAC 2021_01_07-07-16-17.mp3 Piotr Müller o logistyce związanej ze szczepionkami przeciwko koronawirusowi (24 pytania-Rozmowa Poranka/Polskie Radio 24)

 

Narodowy Program Szczepień

Gość audycji odpowiedział również na inne pojawiające się zarzuty dotyczące, zdaniem niektórych, niskiej liczby wyszczepionych osób. Spowodowane miałoby to być niewielką liczbą punktów szczepień. - Pod koniec stycznia, gdy rozpoczną się szczepienia grupy pierwszej, zaczną funkcjonować podmioty na terenie całego kraju - ponad 6 tys. podmiotów, które będą szczepiły w systemie powszechnym - zapewnił rzecznik rządu.

dworczyk 1200 (2).jpg
Opóźnienia z podaniem drugiej dawki szczepionki w krajach UE. Dworczyk: w Polsce nie ma takiej możliwości

Müller odniósł się także do kwestii zarządzania dawkami szczepień na terenach szpitali węzłowych. - Kontrola NFZ w spółce WUM wprost wykazała, że ich działania miały charakter wyprzedzający - przed tym, jak pojawił się rzekomy problem z brakiem osób chętnych do szczepień, planowano rejestrację tych osób i szczepienia - przypomniał.

Czytaj także: Dziekan ORA apeluje, aby zaszczepić adwokatów w pierwszej kolejności. Internauci oburzeni

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Piotr Müller, rzecznik rządu

Data emisji: 07.01.2021

Godzina emisji: 7.15

Polskie Radio 24/st

Czytaj także

Prof. Boroń-Kaczmarska: chęć zaszczepienia się wyraża blisko 100 proc. pracowników ochrony zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 20:29
- Pozostało 200 osób, by zaszczepić wszystkich pracowników krakowskiego szpitala, w którym pracuję - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: powrót dzieci do szkół nie będzie uzależniony od szczepienia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 22:37
- Musimy czekać na szczepionkę, nie ma jej jeszcze aż tyle, by cała grupa pierwsza była zaszczepiona - powiedział we wtorek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - Na pewno od szczepienia nie uzależniamy powrotu do szkół - wskazał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wychodzi małość i egoizm". Prof. Bernacki o szczepieniach poza kolejnością

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 15:24
- Możemy odnieść wrażenie, że grupa osób uznała, że obowiązek czekania na swoją kolej w procesie szczepienia jest czymś uwłaczającym w ich pozycji i stąd decyzja o tym, by zaszczepić się poza kolejką, wykorzystując kontakty z rektorem czy też władzami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, senator Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń