X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rząd zajmie się Krajowym Planem Odbudowy. Piotr Müller: na posiedzeniu zostanie przyjęty projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2021 15:38
- Rząd zajmie się we wtorek ustawą o tzw. zasobach własnych UE; na posiedzeniu Rady Ministrów zostanie przyjęty projekt ustawy umożliwiającej przyjęcie całego budżetu Unii Europejskiej przez Polskę - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.
Posiedzenie rządu, zdjęcie ilustracyjne
Posiedzenie rządu, zdjęcie ilustracyjneFoto: Krystian Maj/KPRM

Rzecznik rządu powiedział też, że z satysfakcją przyjmuje poniedziałkową deklarację klubu Lewicy, jeśli chodzi o rozmowy o kształcie Krajowego Planu Odbudowy; poinformował, że premier Mateusz Morawieckie przyjmie zaproszenie na spotkanie ws. KPO.

piotr muller free tt kprm 663  .jpg
Rząd przygotowuje plan odmrażania gospodarki. Müller: przedstawimy go w połowie przyszłego tygodnia

- Na jutrzejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się ustawą o tzw. zasobach własnych. Czyli na posiedzeniu Rady Ministrów będzie przyjęty projekt ustawy, która umożliwia przyjęcie całego budżetu Unii Europejskiej przez Polskę - poinformował rzecznik rządu na poniedziałkowej konferencji prasowej.

Podkreślił, że często w debacie publicznej pojawiają się informacje, jakoby ta ustawa dotyczyła tylko tzw. Krajowego Planu Odbudowy. Tak naprawdę dotyczy 770 mld zł dla Polski.

- To jest warunek niezbędny, warunek formalny, by budżet unijny zarówno w tej klasycznej polityce unijnej, jak i w ramach Funduszu Odbudowy Europy był przyjęty przez Polskę oraz przez inne kraje UE, bo każdy kraj UE musi analogiczne przepisy przyjąć również w swoich rozwiązaniach krajowych - powiedział rzecznik rządu.

Czytaj także:

Piotr Müller odniósł się także do deklaracji Lewicy.

- Z satysfakcją przyjmuję dzisiejszą deklarację ze strony klubu parlamentarnego Lewicy, jeżeli chodzi o konstruktywne rozmowy dotyczące kształtu Krajowego Planu Odbudowy. To jest dobry sygnał, jeśli chodzi o rozmowy. Chciałem poinformować, że pan premier Mateusz Morawiecki przyjmie zaproszenie na spotkanie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy - powiedział.

bf

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Krzysztof Lipiec: środki z pewnością trafią do samorządów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 09:35
- W tej chwili nie chodzi o to, jak Fundusz Odbudowy będzie dystrybuowany w Polsce, rzecz dotyczy umowy międzynarodowej, którą muszą ratyfikować wszystkie państwa członkowskie, by UE mogła zaciągnąć kredyty i uruchomić środki na odbudowę - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). W audycji wziął również udział Jarosław Rzepa (PSL).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horała o Funduszu Odbudowy: niepozyskanie tych środków będzie bardzo złe dla Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 08:15
- Staramy się przekonać koalicjantów, mamy jeszcze trochę czasu, ratyfikacji musimy dokonać przed końcem kwietnia - powiedział o głosowaniu ws. przyjęcia Funduszu Odbudowy przez Sejm w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratyfikacja Funduszu Odbudowy. Sasin: to głosowanie pokaże, kto jest odpowiedzialny i myśli o przyszłości Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2021 09:11
- Nie ustajemy w wysiłkach, żeby Solidarną Polskę przekonać do głosowania za ratyfikacją Funduszu Odbudowy - mówił w środę wicepremier, szef MAP Jacek Sasin. Podkreślił też, że głosy opozycji i koalicjanta w tej sprawie ważą tyle samo.
rozwiń zwiń