Projekt zapory na granicy z Białorusią. Szef MSWiA przedstawił szczegóły

- Zapora na granicy z Białorusią będzie miała 180 km - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jak przekazał, na granicy staną pięciometrowe stalowe słupy zwieńczone półmetrowym zwojem z drutu kolczastego. Zapora będzie wyposażona w czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne.

2021-11-04, 14:36

Projekt zapory na granicy z Białorusią. Szef MSWiA przedstawił szczegóły
Wizualizacja zapory. Foto: Twitter/Kaminski_M_

Na czwartkowej konferencji prasowej szef MSWiA poinformował, że zapowiadana zapora wzdłuż granicy z Białorusią powstanie na długości 180 km na terenie Podlasia. Jak wskazał, na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug. - Tam w inny sposób będziemy zabezpieczali nasza granicę - zaznaczył minister.

Posłuchaj

M. Kamiński: zapora ma być jednym z ważniejszych elementów ograniczenia masowej nielegalnej migracji na teren Polski (IAR) 0:34
+
Dodaj do playlisty

 Pełnomocnikiem ds. budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej został inż. Marek Chodkiewicz.


Posłuchaj

M. Chodkiewicz: zapora na granicy polsko-białoruskiej będzie zbudowana ze stali (IAR) 0:22
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Powiązany Artykuł

PAP Mariusz Kamiński MSWiA 1200.jpg
Szef MSWiA: nie pozwolimy, by przez Polskę szedł jakikolwiek nielegalny szlak migracyjny do Europy

Na granicy staną pięciometrowe stalowe słupy zwieńczone półmetrowym zwojem z drutu kolczastego - łącznie zapora będzie miała 5,5 metra wysokości. - Bardzo mocno chcę podkreślić, że zastosujemy nowoczesne, elektroniczne metody zarządzania granicą. To nie będzie tylko fizyczna, inżynieryjna zapora, ale będzie wyposażona w cały system perymetrii - powiedział Kamiński.

Czytaj także:

Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. - Dodatkowo wzmocnimy granicę nową grupą funkcjonariuszy - 750 etatów dla Straży Granicznej rząd dedykuje na wzmocnienie granicy wschodniej - poinformował minister.

dz

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej