more_horiz
Wiadomości

Kiedy powstanie zapora przy polsko-białoruskiej granicy? Wiceszef MON podał termin

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 14:30
Jak przekazał Wojciech Skurkiewicz, zakłada się, że zapora przy granicy z Białorusią powstanie w ciągu najbliższych 180 dni. Wiceminister obrony narodowej wyraził także zadowolenie z tych przewidywań, ponieważ - jak wskazał - kryzys migracyjny może trwać jeszcze przez wiele miesięcy.
Wiceszef MON podał, kiedy powstanie zapora przy polsko-białoruskiej granicy
Wiceszef MON podał, kiedy powstanie zapora przy polsko-białoruskiej granicyFoto: Irek Dorozanski/DWOT/Flickr

- Jesteśmy przekonani, że ten konflikt będzie trwał jeszcze długie miesiące. Bardzo absorbuje Straż Graniczną, ale nade wszystko siły zbrojne, bo każdego dnia oddelegowujemy kilkanaście tysięcy żołnierzy do wsparcia działań na granicy polsko-białoruskiej - ocenił w TVP1 wiceminister obrony narodowej.

Jak dodał, w środę odbyło się kolejne posiedzenie zespołu koordynującego działania związane z budową stałej zapory na granicy polsko-białoruskiej. - Uczestniczę w tych spotkaniach jako osoba oddelegowana przez ministra obrony narodowej i jestem przekonany, że dopóki nie powstanie stała zapora, będziemy co i rusz borykać się z próbami przekraczania granicy - przyznał polityk.

Zapora przy polsko-białoruskiej granicy

Wskazał, że "termin oddania zapory do użytku jest bardzo optymistyczny". - Wielkie podziękowania należą się kierownictwu MSWiA, bo zakładane jest, że ona powstanie w ciągu 180 dni. Należy więc spodziewać się, że w połowie 2022 r. będzie funkcjonowała ta zapora, a wtedy to wsparcie SG ze strony wojska nie będzie potrzebne - wskazał.

Wojciech Skurkiewicz ocenił także, że "nękanie polskich służb nie prowadzi do niczego dobrego", ale - jak wskazał - prowadzenie działań przy granicy jest "wspaniałym przeszkoleniem dla sił zbrojnych w działaniach bezpośrednich".

Zobacz także: "Wystarczy ten horror, który tam mają. My traktujemy ich po ludzku". Byliśmy z WOT na nocnym patrolu [REPORTAŻ]

Czytaj również:

ng/tvp.info

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem