more_horiz
Wiadomości

PiS zyskuje, opozycja traci. Sprawdź wyniki nowego sondażu

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2022 13:23
Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl przeprowadziło sondaż poparcia dla partii politycznych. Według niego do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.
Według najnowszego sondażu wzrosło poparcie dla Zjednoczonej Prawicy
Według najnowszego sondażu wzrosło poparcie dla Zjednoczonej PrawicyFoto: Sejm RP/Twitter

Wśród zdecydowanych wyborców 38 proc. deklaruje chęć głosowania na obóz Zjednoczonej Prawicy. To wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem zleconym przez portal.

Topniejące poparcie dla KO

1 pkt proc. straciła Koalicja Obywatelska. Swój głos na to ugrupowanie chce oddać 24 proc. badanych. Trzecie miejsce w sondażu zajęła Polska 2050, z poparciem 13 proc. respondentów.

Dobry wynik notuje Konfederacja, na którą głos chce oddać 12 proc. badanych. Oznacza to wzrost o 1 pkt proc. 7 proc. chce głosować na Lewicę. Tym samym to ugrupowanie traci 1 pkt proc.

Na Polskie Stronnictwo Ludowe wskazało 2 proc. badanych - spadek o 1 pkt.

Bez zmian poparcie dla Kukiz'15 - 2 proc.

1 proc. respondentów wskazało na Porozumienie Jarosława Gowina, co oznacza spadek o 1 pkt.

Współpraca opozycji

Donald Tusk w rozmowie z jedną ze stacji telewizyjnych stwierdził niedawno, że "Lewica sama stawia znak zapytania, na ile chce współpracować z PiS, a na ile chce zmienić tę władzę, i tej jasności nikt z nas nie ma".

Tę wypowiedź skomentował na antenie Polskiego Radia 24 poseł Lewicy Marcin Kulasek. - Lewica jest za silną formacją, to trzecia siła polityczna w parlamencie RP, 30 tys. członków, dwie największe i najmocniejsze młodzieżówki, a także ponad 300 siedzib w powiatach. To kapitał, którego nasi wyborcy nie pozwolą zmarnować - powiedział. Pytany o ewentualną współpracę z PO w ramach Koalicji Obywatelskiej, odparł: - Mówimy o współpracy w opozycji: tak, ale na zasadach partnerskich.

Zobacz: Marcin Kulasek o współpracy opozycji

Czytaj także: 

dz/wpolityce.pl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem