more_horiz
Wiadomości

20 kg tytoniu przykryte drewnem kominkowym. 44-latek wpadł z nielegalnym towarem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 11:23
Jak poinformowała koszalińska policja, 44-latek z gminy Połczyn Zdrój przewoził w aucie 20 kilogramów tytoniu bez akcyzy. Najprawdopodobniej chciał sprzedać nielegalnie posiadany towar.
Mężczyzna dysponował 20 kilogramami ciętego tytoniu do palenia, zapakowanego w worek przykryty drewnem kominkowym. Zabezpieczony tytoń najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży - poinformowała koszalińska policja
Mężczyzna dysponował 20 kilogramami ciętego tytoniu do palenia, zapakowanego w worek przykryty drewnem kominkowym. Zabezpieczony tytoń najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży - poinformowała koszalińska policjaFoto: KMP Koszalin

Kontrola, jak podał oficer prasowy koszalińskiej policji st. asp. Rafał Skoczylas, była efektem wspólnych działań funkcjonariuszy z wydziału do walki z korupcją i przestępczością gospodarczą oraz Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

W wyniku posiadanych informacji, w niedzielę podjęto czynności wobec 44-latka, mieszkańca gminy Połczyn-Zdrój.

Tytoń przykryty drewnem kominkowym

- W aucie, którym kierował mężczyzna, funkcjonariusze znaleźli tytoń bez znaków akcyzy. Mężczyzna miał 20 kilogramów ciętego tytoniu do palenia, zapakowanego w worek przykryty drewnem kominkowym. Zabezpieczony tytoń najprawdopodobniej przygotowany był do sprzedaży - podał st. asp. Skoczylas.

Policjant zaznaczył, że gdyby tytoń trafił na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 17 tys. zł.

Poinformował, że dalsze czynności procesowe w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także