"Nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci". Morawiecki o wyjeździe do Kijowa
- W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, informując o wyjeździe do Kijowa.
2022-03-15, 09:33
- Nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii - oświadczył premier Mateusz Morawiecki, informując o wyjeździe do Kijowa.
- "Dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę". Tak 14 lat temu mówił ś.p. Lech Kaczyński w stolicy Gruzji, Tbilisi, podczas rosyjskiej inwazji na ten kraj. Jego wizyta zmieniła wtedy percepcję tej wojny, a wielki akt odwagi dodał ducha Gruzinom i jest do dziś wspominany na całym świecie - przypomniał szef rządu we wpisie na Facebooku.
Zbrodnicza agresja
Jak dodał, w wtorek, w 20 dniu "zbrodniczej agresji Putina na Ukrainę, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierem Czech Petrem Fialą oraz premierem Słowenii Janezem Jansą jedziemy do Kijowa, by pokazać Ukraińcom naszą solidarność".
Morawiecki wskazał, że udają się tam w porozumieniu z Unią Europejską, a o wizycie poinformowani są przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel, szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oraz ONZ.
REKLAMA
"W tak przełomowych dla świata chwilach naszym obowiązkiem jest być tam, gdzie wykuwa się historia. Bo nie chodzi o nas, tylko o przyszłość naszych dzieci, które zasługują, by żyć w świecie wolnym od tyranii" - podkreślił Morawiecki.
- Unijne fundusze na współpracę z Rosją i Białorusią trafią do Ukraińców? Puda: czekamy na decyzję KE
- Rosjanie strzelają do ludności, sytuacja humanitarna staje się krytyczna [RELACJA]
- "Twarde dyskusje". Czwarta tura rozmów pokojowych Ukrainy z Rosją
***
Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału ukraińskiego radia poprzez swoje nadajniki cyfrowe w technologii DAB+. Sygnał publicznego ukraińskiego nadawcy dostępny jest także na kanałach internetowych Polskiego Radia. Dzięki temu przebywający w Polsce Ukraińcy będą mogli łatwiej słuchać audycji swojego radia publicznego.
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl:
REKLAMA
pg
REKLAMA