more_horiz
Wiadomości

Ostatni dzień majówki. Sprawdź prognozę pogody na wtorek

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2022 06:49
Synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk, przekazała, że "we wtorek będzie pogodnie, jednak wraz z rozwojem chmur, praktycznie w całym kraju możliwe są przelotne opady deszczu". - Na południu mogą także wystąpić burze - dodała.
IMGW: na ogół będzie pogodnie, ale w ciągu dnia przewidujemy rozwój chmur kłębiastych, aż do przelotnych opadów deszczu.
IMGW: na ogół będzie pogodnie, ale w ciągu dnia przewidujemy rozwój chmur kłębiastych, aż do przelotnych opadów deszczu.Foto: TT @IMGWmeteo

Jak powiedziała Małgorzata Tomczuk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, wtorek będzie raczej ciepły, jednak wpływ na pogodę będzie miała płytka zatoka niżowa i wchodzący od północy chłodny front atmosferyczny.

- Na ogół będzie pogodnie, ale w ciągu dnia przewidujemy rozwój chmur kłębiastych, aż do przelotnych opadów deszczu, które mogą wystąpić w całym kraju - wskazała.

Burze w południowej części kraju

Przekazała, że "na południu możliwe są burze, w czasie których porywy wiatru mogą osiągać do 65 km/h". - Burze są prognozowane od południowej części Dolnego Śląska, przez województwo opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, podkarpackie, po południową część lubelskiego. Największe prawdopodobieństwo wystąpienia burz istnieje w rejonach podgórskich: od Sudetów po Karpaty - powiedziała.

- Jeżeli chodzi o temperaturę, to prognozujemy 9-12 stopni Celsjusza nad morzem, 13-14 stopni na Pomorzu, Mazurach i Suwalszczyźnie, w centrum 18 stopni, do 21 stopni na południu - dodała Małgorzata Tomczuk.

Noc z wtorku na środę

W nocy z wtorku na środę na południu i wschodzie kraju pojawią się przelotne, zanikające opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju bez opadów. Temperatura minimalna wyniesie od minus 3 stopni na Suwalszczyźnie, około 4-5 stopni na plusie w centrum kraju, do 8-10 na Podkapraciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków północnych i wschodnich. 

Czytaj także:


Posłuchaj
00:14 11719118_1.mp3 IMGW: najchłodniej będzie nad morzem (IAR)

Posłuchaj
00:19 11719118_2.mp3 IMGW: w całym kraju rozwiną się powoli chmury (IAR) 

jb

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem