more_horiz
Wiadomości

Ambasador Rosji w Polsce wezwany do MSZ. Łukasz Jasina: przekazaliśmy opinię o nielegalnych decyzjach Putina

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2022 12:00
Rzecznik MSZ Łukasz Jasina przekazał, że "ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew otrzymał od wiceministra spraw zagranicznych Marcina Przydacza opinię dotyczącą nielegalnych decyzji prezydenta Władimira Putina dotyczących aneksji terytoriów Ukrainy".
Łukasz Jasina: ambasador Andriejew otrzymał opinię dotyczącą nielegalnych decyzji Władimira Putina.
Łukasz Jasina: ambasador Andriejew otrzymał opinię dotyczącą nielegalnych decyzji Władimira Putina.Foto: Forum/Mateusz Wlodarczyk

W poniedziałek przed południem do MSZ został wezwany ambasador Federacji Rosyjskiej Siergiej Andriejew, który został przyjęty przez wiceszefa resortu Marcina Przydacza.

"Stanowisko wobec nielegalnych decyzji Putina"

- Dziś wzywa się ambasadorów Federacji Rosyjskiej w państwach Unii Europejskiej. My także pana ambasadora wezwaliśmy, aby wyrazić nasze stanowisko wobec nielegalnych decyzji prezydenta Władimira Putina aneksji również nielegalnej terytoriów Ukrainy, a także tego co się dzieje od dłuższego czasu, ale w ubiegłym tygodniu w bardzo mocny sposób się działo - powiedział dziennikarzom Jasina.

Jak wskazał, chodzi o formułowanie przez Federację Rosyjską "gróźb pod adresem pokoju światowego, w tym także pod adresem naszego państwa". 

Czytaj także:


ZOBACZ TAKŻE: Władysław Teofil Bartoszewski o retoryce nuklearnej Rosji

PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także