Sondaż: Polacy nie chcą likwidacji mediów publicznych
Przeciwko likwidacji mediów publicznych opowiada się prawie 56 proc. respondentów (55,8 proc.), przeciwnego zdania jest więcej niż co trzeci (34,2 proc.), a co dziesiąty nie ma wyrobionej opinii w tej sprawie (10 proc.).
2023-11-21, 10:29
Temat likwidacji mediów publicznych mocno polaryzuje opinię publiczną, co pokazują szczegółowe wyniki sondażu, uwzględniające preferencje polityczne. Aż 96 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości jest temu przeciwnych. Po stronie sympatyków niedawnej opozycji, a być może już wkrótce obozu władzy, podobnie uważa 29 proc., natomiast 62 proc. chciałoby, aby TVP i Polskie Radio zniknęły z rynku medialnego.
W ich obronie staje podobny odsetek ankietowanych mieszkających na wsi (58 proc.), z miejscowości do 50 tys. mieszkańców (59 proc.) oraz tych z wielkich miast powyżej 250 tys. (58 proc.). Mniejszy odsetek wskazań (44 proc.) widać tylko w średnich miastach, czyli mających 50–250 tys. mieszkańców.
Zmiany w mediach publicznych
Chodzi o zapowiedzi przyjęcia przez Sejm uchwał oznaczających wycofanie aktów powołania obecnych członków Rady Mediów Narodowych i wybór nowych lub zawieszania zarządów mediów i wprowadzania tam własnych ludzi.
REKLAMA
- Polityczny skok na media publiczne. Wszystkie warianty przejęcia mediów - bezprawne
- "Będziemy bronić mediów publicznych i ich pracowników". Oświadczenie Rady Mediów Narodowych
- "Wolność słowa jest zagrożona jak nigdy wcześniej!". Apel polskich dziennikarzy w obronie mediów
Poseł PSL: my za tym ręki nie podniesiemy, żeby media publiczne zlikwidować
DGP/ RMF/IAR/nt
REKLAMA