Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Gdzie znaleźć arkusz CKE i odpowiedzi?
Po godzinie 11 zakończył się obowiązkowy egzamin ósmoklasisty z matematyki. Uczniowie mierzyli się z zadaniami przez 125 minut - to druga z trzech części egzaminu. Arkusz i odpowiedzi mają zostać opublikowane dziś po południu.
2025-05-14, 12:18
Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2025. Arkusz CKE po południu
Egzamin z matematyki rozpoczął się o godz. 9.00 i trwał 125 minut. Dyrektor CKE Robert Zakrzewski przekazał, że egzamin przebiegł spokojnie i nic go nie zakłóciło. - Nie otrzymałem żadnych niepokojących informacji - wskazał. Na egzamin uczniowie mogli przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro, długopis z czarnym tuszem lub atramentem oraz linijkę.
Zdający nie mogli korzystać z kalkulatora. Nie mogli też wnosić do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych lub korzystać z takich urządzeń w sali - z wyjątkiem urządzenia telekomunikacyjnego wyposażonego w aplikację służącą do monitorowania stanu zdrowia ucznia. Tuż po godz. 14. na stronie m.in. CKE opublikowany zostanie środowy arkusz egzaminacyjny.
Egzamin ósmoklasisty 2025. Zasady, terminy, uprawnienia uczniów
REKLAMA
Sprawdzian z matematyki to druga część egzaminu ósmoklasisty. Jest on obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Jak informowała CKE, w 2025 roku do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych prawie 355 tys. uczniów z niemal 13 tys. szkół. Do egzaminu zgłoszono też ponad 13 tys. uczniów - obywateli Ukrainy z ok. 4 tys. szkół.
W czwartek uczniowie przystąpią do ostatniej części egzaminu ósmoklasisty - napiszą sprawdzian z języka obcego nowożytnego. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, będzie go pisał w terminie dodatkowym - w dniach 10-12 czerwca.
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Zaświadczenia lub informacje o szczegółowych wynikach egzaminu zostaną przekazane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 4 lipca. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie.
Uczeń, który jest laureatem lub finalistą olimpiady przedmiotowej lub konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim z przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty, jest z niego zwolniony. Zwolnienie jest równoznaczne z uzyskaniem z przedmiotu najwyższego wyniku.
REKLAMA
- "Dzieci pracują po 13 godzin dziennie". MEN o reformie prac domowych
- Uczniowie mają wybierać dyrektora szkoły. MEN przygotowuje zmiany
- Konsultacje widmo? ZNP apeluje do MEN w sprawie "godzin czarnkowych"
Źródło: PAP/nł
REKLAMA