Polacy ruszyli na darmowe badania. NFZ prezentuje pierwsze dane

Ponad pół miliona osób zgłosiło się do programu "Moje zdrowie" - poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia. W ciągu dwóch pierwszych miesięcy działania program przyciągnął przede wszystkim osoby od 20 do 39 roku życia, w większości kobiety - powiedział Polskiemu Radiu Paweł Florek z Narodowego Funduszu Zdrowia.

2025-07-14, 08:54

Polacy ruszyli na darmowe badania. NFZ prezentuje pierwsze dane
W ramach programu "Moje zdrowia" można się przebadać i omówić wyniki z lekarzem. Foto: PAP/KEYSTONE/Christian Beutler

Popularne "Moje zdrowie" od NFZ. Wiemy, kto już skorzystał z programu

Kobiety stanowiły 70 procent zarejestrowanych na badania profilaktyczne w ciągu pierwszych dwóch miesięcy działania programu "Moje zdrowie" - przekazał Polskiemu Radiu Paweł Florek z Narodowego Funduszu Zdrowia. - Pozytywna informacja jest też taka, że młodsze roczniki - 20-29 oraz 30 -39, które dzięki programowi otrzymały dostęp do bezpłatnych badań, najczęściej wypełniają ankiety - dodał.

Paweł Florek wskazał, że trzy czwarte spośród osób, które wypełniły ankietę, wykonuje już badania diagnostyczne. - Pacjenci są zapraszani na badania laboratoryjne, odbierają wyniki lub mają wizyty podsumowujące i opracowanie indywidualnego planu zdrowotnego - powiedział

Badania profilaktyczne na NFZ. Jak skorzystać z programu "Moje zdrowie"?

Aby uczestniczyć w programie Moje zdrowie i wziąć udział w bezpłatnych badaniach, można zgłaszać się poprzez Internetowe Konto Pacjenta, aplikację Moje IKP lub bezpośrednio w swojej przychodni.

Program Moje Zdrowie ma pomóc we wczesnym wykryciu problemów zdrowotnych i ryzyka chorób kardiologicznych, metabolicznych czy nowotworów. Z programu mogą skorzystać osoby od 20 do 49 roku życia raz na 5 lat, a powyżej 49 lat - co 3 lata.

Czytaj także:

Źródło: Polskie Radio/mbl

Polecane

Wróć do strony głównej