more_horiz
Wiadomości

Wpis Sikorskiego nt. Nord Stream. Szrot: prezydent uważa, że powinny zostać wyciągnięte konsekwencje

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 11:14
- To, co się stało na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, czyli wymachiwanie kartką z tweetem przez ambasadora Federacji Rosyjskiej i cytowanie ministra Sikorskiego, to jest bardzo ewidentny znak, że stało się coś bardzo poważnego i bardzo niedobrego, coś, co się nie powinno stać. Pan prezydent uważa, że konsekwencje powinny być wyciągnięte - powiedział na antenie TVP Info szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.
Podczas posiedzenia RB ONZ przedstawiciel Kremla podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream
Podczas posiedzenia RB ONZ przedstawiciel Kremla podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord StreamFoto: Screen Twitter

Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuciła w piątek zgłoszony przez USA i Albanię projekt rezolucji potępiającej Rosję za jej próbę aneksji terytorium Ukrainy i wzywającej ją do wycofania wojsk. Przeciwko projektowi zagłosowała tylko Rosja, mająca prawo weta. Cztery kraje wstrzymały się od głosu.

Wpis Sikorskiego na Twitterze. Szrot: niebywałe horrendum

Poruszenie wywołało wystąpienie rosyjskiego dyplomaty na forum ONZ, który podziękował Radosławowi Sikorskiemu za wpis o Nord Stream. Kilka dni temu Sikorski zasugerował wpisem na Twitterze, że za uszkodzeniami rosyjsko-niemieckiego gazociągu stoją Stany Zjednoczone. "Thank you, USA" - napisał b. szef MSZ.

Sprawę tę komentowali w niedzielę uczestnicy programu "Woronicza 17" w TVP Info. - Pan prezydent wiele wysiłku i wiele zaangażowania wniósł w to, żeby relacje polsko-amerykańskie były jak najlepsze - mówił Paweł Szrot.

- To jest oczywiście niebywałe horrendum, co napisał w swoim sławnym tweecie były minister Sikorski. Można było udawać, że nic się nie stało, można było udawać, że to jest bagatelna sprawa, do momentu, kiedy kremlowska propaganda zaczęła to rozgrywać - dodał prezydencki minister.

Czytaj także:

Prezydencki minister: Sikorski szkodzi sprawie wolnych krajów Zachodu

- To, co się stało na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, czyli wymachiwanie kartką z tweetem przez ambasadora Federacji Rosyjskiej i cytowanie ministra Sikorskiego, to jest bardzo ewidentny znak, że stało się coś bardzo poważnego i bardzo niedobrego, coś, co się nie powinno stać. Pan prezydent uważa, że konsekwencje powinny być wyciągnięte - zaznaczył Szrot.

Dopytywany, o jakie konsekwencje chodzi, szef gabinetu prezydenta odpowiedział: "Pytanie jest o sens dalszego funkcjonowania pana Radosława Sikorskiego w świecie polityki. To jest chyba pytanie, które każdy z nas powinien sobie zadać". W jego opinii były szef MSZ "szkodzi Polsce, szkodzi relacjom międzynarodowym, szkodzi sprawie wolnych krajów Zachodu, szkodzi sprawie bezpieczeństwa międzynarodowego".

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył w środę, iż "idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej niż efektem rosyjskiej dezinformacji". Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera.

[WIDEO] Śniadanie w Trójce. Politycy potępiają tweet Sikorskiego jako nieodpowiedzialny

ms, PAP, kor

Zobacz także

Zobacz także