more_horiz
Wiadomości

Mateusz Morawiecki: zaopiekujemy się rodzinami ofiar zdarzenia w Przewodowie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 23:28
- Wszyscy żyjemy w smutku po tej stracie dwóch osób. Na pewno państwo polskie nie pozostawi rodzin samych sobie, na pewno się nimi też zaopiekujemy - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki: zaopiekujemy się rodzinami ofiar zdarzenia w Przewodowie
Premier Mateusz Morawiecki: zaopiekujemy się rodzinami ofiar zdarzenia w PrzewodowieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

Szef rządu mówił na antenie TVP Info, że sytuacja jest dramatyczna, również z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa, dlatego polecił służbom mundurowym zwiększenie obecności na Lubelszczyźnie.

Premier Mateusz Morawiecki powtórzył, że wiele wskazuje na to, iż na teren Polski mogła spaść rakieta ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.

Premier: winę za śmierć Polaków w Przewodowie ponosi Rosja

Pytany, czy na ten moment można wykluczyć celowe działanie Rosji, Mateusz Morawiecki odparł: "Przede wszystkim należy podkreślić, że winę za śmierć tych Polaków, naszych rodaków, ponosi Rosja, nie tylko dlatego, że Rosja napadła na Ukrainę, ale również Rosja stara się sterroryzować Ukrainę poprzez zmasowany, dywanowy nalot poszczególnych pocisków, rakiet, dronów".

Posłuchaj
00:24 12051387_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: państwo polskie nie pozostawi rodzin ofiar (IAR) 

Jeżeli rodziny wyrażą zgodę, to ofiary eksplozji w Przewodowie będą mieć pogrzeb państwowy - zapowiedział z kolei wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Dodał też, że premier podjął decyzję o rencie socjalnej dla rodzin.

Czytaj także:

ms/IAR, PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także