more_horiz
Wiadomości

"Zmiany społeczne spotkały się z oporem naszych przeciwników". Prezes PiS o podwyższeniu płac i programie 500+

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2022 19:14
- Proces zmian systemowych był bolesny, ale konieczny - powiedział w sobotę w Jastrzębiu-Zdroju prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zmiany społeczne spotkały się z oporem naszych przeciwników. Prezes PiS o podwyższeniu płac i programie 500+
"Zmiany społeczne spotkały się z oporem naszych przeciwników". Prezes PiS o podwyższeniu płac i programie 500+Foto: PiS/Twitter

- Dzisiaj żyjemy już w innym systemie. Relacje płacy godzinowej, płacy najniższej miesięcznej są dobrą ilustracją tej różnicy. Poziom eksploatatorski został radykalnie obniżony, a można powiedzieć, że nawet zlikwidowany. Dzisiaj to jest margines naszego życia społecznego. To jest wielki sukces tego rządu, niezależnie co na ten temat opowiadają nasi przeciwnicy - mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju.

"System eksploatatorski" przed 2015 r.

Prezes PiS podkreślił, że w Polsce między rokiem 1989 a 2015 "istniał system eksploatatorski". - Ta metoda myślenia, ta ideologia jest nie tylko głęboko antyhumanitarna, antyludzka, jest całkowicie sprzeczna z tym, co w życie wniosło chrześcijaństwo, ale w gruncie rzeczy jest ogromnie nieefektywna z punktu widzenia narodu - mówił Jarosław Kaczyński.

Dodał on, że doprowadziło to do zniszczeń w gospodarce, których można było uniknąć.

- Pewną cenę za zmianę systemu musieliśmy zapłacić. Tamten system był zupełnie chory, zupełnie nieefektywny. Nie było tam żadnych wskaźników ekonomicznych z prawdziwego zdarzenia. Trzeba było to wszystko stworzyć i to musiał być proces w jakiejś mierze bolesny, ale on był za bardzo bolesny i jednocześnie prowadził do ogromnych zniszczeń - zaznaczył prezes PiS.

Upadające zakłady - symbol polityki Balcerowicza

Jarosław Kaczyński dodał, że symbolem zmian w naszym kraju były upadające zakłady na polskim Śląsku i funkcjonujące nadal po czeskiej stronie granicy.

- To symbol polityki Balcerowicza i tych, którzy byli jego następcami - mówił lider PiS i dodał: "Bardzo duże siły na zewnątrz są niezainteresowane naszym rozwojem, ponieważ nie dajemy się eksploatować i z jeszcze jednego powodu, bo w Europie wzrasta państwo, które ma przesłanki, żeby się naprawdę liczyć".

Posłuchaj
00:27 wspólnota narodowa.mp3 Jarosław Kaczyński w Jastrzębiu-Zdroju o wspólnocie narodowej (IAR)

Czytaj także:

PAP/IAR/mr/kor

Zobacz także

Zobacz także