more_horiz
Wiadomości

Nominacje do Nagród Mediów Publicznych. Prezes Polskiego Radia: to wielka duma móc przyznać takie wyróżnienia

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2022 16:50
W Warszawie ogłoszono nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2022. W kategorii Muzyka, w której nagrodę przyznaje Polskie Radio, nominowani zostali: dyrygent Łukasz Borowicz, wokalistka Renata Przemyk oraz kompozytor i multiinstrumentalista Marcin Pospieszalski. - Jestem dumna, że Polskie Radio kolejny raz może taką nagrodę przyznać - mówiła prezes Agnieszka Kamińska.
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas konferencji prasowej dot. nominacji do Nagród Mediów Publicznych
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas konferencji prasowej dot. nominacji do Nagród Mediów PublicznychFoto: PAP/Paweł Supernak

- Polskie Radio propaguje każdy gatunek muzyczny. Dla nas muzyka poważna, rozrywkowa, ale też folkowa narodowa to są te gatunki muzyczne, które doceniamy, chętnie promujemy i które są obecne na wszystkich naszych antenach. Jestem dumna, że Polskie Radio kolejny raz może taką nagrodę przyznać - podkreśliła prezes Agnieszka Kamińska.

Wyjaśniła, że twórców nominowały trzy niezależne kapituły składające się z ekspertów i autorytetów w danej dziedzinie. W skład kapituły w kategorii Muzyka weszli: światowej sławy śpiewak operowy Piotr Beczała, pionier rodzimej sceny rocka progresywnego i elektronicznego Józef Skrzek, pianista i kompozytor Krzysztof Herdzin, wokalistka Katarzyna Moś oraz basista i kompozytor Krzysztof Ścierański.

- Kategoria Muzyka jest bardzo ważna dla Polskiego Radia. Jestem również dumna z tego, że tak zacne osoby zgodziły się być w kapitule z ramienia Polskiego Radia i nominować wybitne postaci świata muzycznego - dodała prezes Agnieszka Kamińska. 

Nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2022. Kategorie Słowo i Obraz

W kategorii Słowo szansę na nagrodę mają: poeta, pisarz, autor tekstów piosenek i dziennikarz Ernest Bryll, socjolog i publicysta Andrzej Zybertowicz oraz prozaik, scenarzysta i reżyser filmowy Wiesław Helak.

W kategorii Obraz nominowani są: aktor i reżyser Andrzej Mastalerz, scenarzysta, producent, reżyser filmowy i operator Zdzisław Cozac oraz scenarzystka i reżyser filmów dokumentalnych Maria Dłużewska. Do nagrody "Idea" prezesi 17 rozgłośni regionalnych nominowali pisarza i dziennikarza Jarosława Jakubowskiego, od lat współpracującego z Polskim Radiem PiK i Teatrem Polskiego Radia; poetę, pieśniarza, kompozytora, legendarnego artystę Piwnicy pod Baranami Leszka Długosza oraz felietonistę, muzyka i wokalistę Felicjana Andrzejczaka.

Laureatów poznamy 5 grudnia. Dotychczasowymi laureatami Nagrody Mediów Publicznych są: Paweł Mykietyn, Małgorzata Szejnert, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jarosław Marek Rymkiewicz, Wawrzyniec Kostrzewski, Piotr Beczała, profesor Andrzej Nowak, Mirosław Bork, Józef Skrzek, Elżbieta Jaworowicz, Joanna Siedlecka i Piotr Semka.

Nad nagrodami patronat honorowy objęła Rada Mediów Narodowych.

Posłuchaj
00:23 12071344_2.mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o nominacjach do Nagród Mediów Publicznych 2022 (IAR)
Posłuchaj
00:28 12071344_1.mp3 Prezes Polskiego Radia: twórców nominowały trzy niezależne kapituły składające się z ekspertów i autorytetów w danej dziedzinie (IAR) 

Czytaj także:

ZOBACZ WIDEO:

IAR

asp/kor

Zobacz także

Zobacz także