more_horiz
Wiadomości

W sobotę szczyt frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Udział weźmie premier Morawiecki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2022 21:36
W sobotę w Warszawie szczyt frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencie. Weźmie w nim udział premier Mateusz Morawiecki i prawicowi politycy z Europy - zapowiedział w Gościu Wiadomości w TVP Info europoseł PiS i lider partii Republikanie Adam Bielan.
Jutro szczyt frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencie
Jutro szczyt frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w europarlamencieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Według zapowiedzi europosła Adama Bielana, w sobotę oprócz wystąpienia premiera Morawieckiego przewidziane są też przemówienia premier Włoch Giorgii Meloni i lidera hiszpańskiej partii VOX, Santiago Abascala. Przemówienie wygłosi też sam Adam Bielan.

Konwencja Republikanów

Jak zapowiedział, będzie mówił o "Europie swoich marzeń". W piątek w Warszawie odbyła się konwencja partii Republikanie europosła Bielana. Program tej partii nosi nazwę "Polska - Republika Marzeń". Prelegenci Warsaw Summit mają mówić o tym jak powinna wyglądać i jak powinna się zmieniać Unia Europejska.

Na ubiegłoroczny Warsaw Summit do Warszawy przyjechali między innymi kandydująca wówczas na prezydenta Marine Le Pen, premier Węgier Viktor Orban, a także przedstawiciele hiszpańskiej partii Vox, estońskiej Konserwatywnej Partii Ludowej, Prawdziwych Finów, rumuńskiej Narodowo-Chłopskiej Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej, holenderskiej JA21 i Belgijskiego Interesu Flamandzkiego.

Posłuchaj
00:21 12080550_1.mp3 TVP Info: A. Bielan o Warsaw Summit (IAR)

Czytaj też:

dn/IAR

Zobacz także

Zobacz także