more_horiz
Wiadomości

"Mówił, że nie będzie węgla, gazu, patriotów". Premier Morawiecki punktuje Tuska i prognozuje trzecią kadencję PiS

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2023 15:20
Donald Tusk mówił, że nie będzie: bezpiecznej granicy - jest, węgla - jest, gazu - jest, patriotów - są. Teraz mówi, że nie będzie trzeciej kadencji PiS - napisał premier Mateusz Morawiecki, dostrzegając w wypowiedziach lidera PO pewną prawidłowość i tym samym prognozując kolejne zwycięstwo PiS w nadchodzących wyborach.
Premier Morawiecki w słowach Tuska dostrzega zapowiedź kolejnej kadencji PiS
Premier Morawiecki w słowach Tuska dostrzega zapowiedź kolejnej kadencji PiSFoto: Drop of Light/Shutterstock; Red_Baron/Shutterstock

"Donald Tusk mówił, że nie będzie: bezpiecznej granicy - jest, węgla - jest, gazu - jest, patriotów - są. Teraz mówi, że nie będzie trzeciej kadencji PiS" - skomentował w sobotę na swoim profilu w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Wpis opatrzył emotikoną uśmiechniętej twarzy w okularach przeciwsłonecznych.

Tusk pomylił się co do węgla

W październiku ub.r. w Warszawie podczas spotkania "Nasz Plan Odbudowy Gospodarczej EPP i Komitetu Regionów" lider Platformy Obywatelskiej zarzucił rządowi, że "nie zrobił niczego, żeby węgiel był dostępny".

"Dzisiaj mówi się, że to samorząd ma dzielić i dystrybuować węgiel, tylko ten rząd nie zrobił niczego, żeby ten węgiel był dostępny" - ocenił wówczas. "Węgla nie ma, a kiedy się pojawia, to jest w cenach absolutnie nie do zaakceptowania" - dodał Donald Tusk.

Narracja szefa PO okazała się jednak błędna. Rząd zabezpieczył dostęp do węgla dla wszystkich, którzy go potrzebowali. Dodatkowo, w związku z wysokimi cenami surowca, stworzono mechanizm dopłat, który miał choć w części zrekompensować wysokie ceny. Program okazał się sukcesem i z powodzeniem został wprowadzony w zdecydowanej większości gmin, które dystrybuowały węgiel dla swoich mieszkańców w ustalonej cenie.

Czytaj także:

Zobacz także: Radosław Fogiel w Programie 1 Polskiego Radia

ng//PR24//PAP

Zobacz także

Zobacz także