more_horiz
Wiadomości

Mariusz Błaszczak z wizytą w Kijowie. MON: minister nie klękał przed flagą UPA

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 18:05
Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA; złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje - przekazało MON. Jak zaznaczono, flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części muru.
MON: minister Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA
MON: minister Błaszczak nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPAFoto: twitter.com/MON_GOV_PL

"Szef MON nie składał kwiatów ani nie klękał przed flagą UPA. Minister Mariusz Błaszczak złożył wiązankę pod ścianą poległych w Kijowie, w miejscu, w którym wywieszona była flaga. W tym miejscu hołd składają wszystkie zagraniczne delegacje. Flaga UPA znajdowała się w sąsiedniej części mur" - przekazało na Twitterze MON.

Jak podkreślono, "wszelkie próby kwestionowania tego faktu, wpisują się w prorosyjską retorykę". "Niepodważalna konieczność pomocy Ukrainie w wojnie z Rosją, nie oznacza akceptacji działań Ukraińskiej Powstańczej Armii podczas drugiej wojny światowej" - czytamy we wpisie resortu obrony.

Wizyta szefa MON w Kijowie

Minister Błaszczak w piątek złożył wizytę w Kijowie, gdzie przybył w ramach tzw. inicjatywy czołgowej, której celem jest przekazanie Ukrainie czołgów Leopard. Spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim, który wręczył mu Order Za Zasługi I Klasy, oraz ze swoim ukraińskim odpowiednikiem Ołeksijem Reznikowem.

Czytaj także:

mr/PAP

Zobacz także

Zobacz także