more_horiz
Wiadomości

"Jestem wdzięczny za znaczące wsparcie Polski". Prezydent Zełenski odznaczył Mariusza Błaszczaka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2023 23:12
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował Polsce za wsparcie w walce z rosyjską agresją i podkreślił jej ważną rolę jako inicjatora tzw. koalicji czołgowej. Szef państwa spotkał się w piątek w Kijowie z wicepremierem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, któremu wręczył Order Za Zasługi I Klasy.
Zełenski podziękował Polsce za inicjatywę w sprawie dostaw czołgów, odznaczył szefa MON
Zełenski podziękował Polsce za inicjatywę w sprawie dostaw czołgów, odznaczył szefa MONFoto: Twitter/MON

- Dziękuję za konkretne i ważne kroki, które Polska czyni dla wzmocnienia naszych sił zbrojnych – oświadczył Zełenski. Prezydent podziękował także za pomoc Polski na wielu innych płaszczyznach oraz solidarność narodu polskiego z Ukraińcami.

"Prezydent zaznaczył przywódczą rolę Polski w pomocy na rzecz bezpieczeństwa Ukrainy oraz ważną rolę Warszawy w zapoczątkowaniu koalicji czołgowej dzięki decyzji (Polski) o przekazaniu Ukrainie kompanii czołgów Leopard 2" – przekazało biuro prasowe Zełenskiego.

"Jestem wdzięczny za znaczące wsparcie Polski"

Szef państwa wyraził nadzieję, że decyzje o przekazaniu ukraińskiej armii ciężkiego uzbrojenia niebawem przyniosą wyniki na froncie wojny Rosji przeciwko jego państwu. - Stworzenie koalicji czołgowej to nie tylko wzmocnienie Sił Zbrojnych Ukrainy, ale również przyspieszenie wyzwalania ukraińskich terytoriów. Jestem wdzięczny za znaczące wsparcie Polski w tej sprawie – powiedział Zełenski.

Według kancelarii prezydenckiej w Kijowie Zełenski poinformował Błaszczaka o sytuacji na froncie oraz potrzebach wojsk i omówił z nim dalsze działania. Szczególną uwagę poświęcono zaplanowanemu na połowę lutego spotkaniu państw, które wspierają obronność Ukrainy w ramach tzw. formatu Ramstein.

Czytaj także:

dn/PAP

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także