more_horiz
Wiadomości

Opozycja nie ufa Tuskowi? Rzecznik PiS: nie są w stanie z nim współpracować

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 09:18
- Liderzy opozycyjnych partii nie mają zaufania do Donalda Tuska i nie są w stanie z nim współpracować - powiedział w czwartek rzecznik PiS Rafał Bochenek. - Tusk jest w krytycznej sytuacji, bo nie udało mu się sformułować jednej listy, tak jak obiecywał - dodał.
Rafał Bochenek: liderzy opozycyjnych partii nie mają zaufania do Tuska
Rafał Bochenek: liderzy opozycyjnych partii nie mają zaufania do TuskaFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Na antenie Polsat News rzecznik PiS był pytany m.in. o sondaż dla "Faktów" TVN i TVN24, z którego wynika że Koalicja Obywatelska ma 29 proc. poparcia, a PiS - 28 proc.

Dopytywany, czy to, że PiS nie jest na pierwszym miejscu "może jest efektem sprawy ministra Czarnka", Rafał Bochenek ocenił, że "TVN próbuje dzisiaj ratować Donalda Tuska, który jest w krytycznej sytuacji z uwagi na to, że nie udało mu się sformułować jednej listy, tak jak obiecywał".

Opozycja nie ma zaufania do Tuska?

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości stwierdził także, że "opozycja de facto jest w rozsypce". - Tam jest prawdziwa awantura, ponieważ nie potrafią się porozumieć i wychodzi na to, że liderzy opozycyjnych partii nie mają zaufania do Donalda Tuska i nie są w stanie z nim współpracować - podkreślił. Zaznaczył ponadto, że "ten sondaż jest próbą podania ręki Donaldowi Tuskowi w budowaniu siły".

W najnowszym sondażu partyjnym Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 Koalicja Obywatelska znalazła się na czele z poparciem 29 proc. ankietowanych. Z kolei 28 proc. deklaruje, że zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, a 11 proc. na Polskę 2050. Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań.

Czytaj także:

Zobacz także: Rafał Bochenek w Programie 1 Polskiego Radia

ng/PAP

Zobacz także

Zobacz także