more_horiz
Wiadomości

Mecz Polska-Albania na Stadionie Narodowym. W poniedziałek zostanie wydana ostatnia opinia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2023 16:20
W poniedziałek warszawski ratusz ma wydać pozytywną opinię w sprawie imprezy masowej na Stadionie Narodowym. - Mamy już wszystkie decyzje, w tym opinię Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego - poinformowała Monika Beuth, rzeczniczka ratusza.
Warszawa: w poniedziałek ratusz wyda pozytywną opinię w sprawie organizacji meczu Polska-Albania na Stadionie Narodowym
Warszawa: w poniedziałek ratusz wyda pozytywną opinię w sprawie organizacji meczu Polska-Albania na Stadionie NarodowymFoto: Tomasz Bidermann/Shutterstock

To już ostatnia decyzja pozwalająca na odbycie się na Stadionie Narodowym meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy Polska-Albania. Wydarzenie odbędzie się 27 marca.

Wcześniej Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zwrócił się do operatora Stadionu Narodowego o dostarczenie odpowiednich ekspertyz, które potwierdzają, że wszystkie nieprawidłowości w konstrukcji dachu zostały usunięte, więc stadion może być użytkowany bezpiecznie.

Operator stadionu dostarczył ekspertyzy PINB, który uznał zawarte w nich opinie. - Zgodnie z naszymi oczekiwaniami, opinia PINB jest pozytywna. Bardzo się z tego cieszymy i skupiamy się na przygotowaniach do meczu Polska-Albania - zaznaczyła rzeczniczka PGE Narodowego Małgorzata Bajer.

W środę do kwestii bezpieczeństwa na PGE Narodowym odniósł się także jego operator - spółka PL.2012+. "Stadion jest miejscem bezpiecznym i zgodnie z opinią ekspertów mogą odbywać się na nim imprezy masowe" - napisano w komunikacie prasowym. Zaznaczono w nim, że "wyniki specjalistycznych badań, które były przeprowadzone w ciągu ostatnich tygodni, pozwalają zarówno na organizację meczu Polska-Albania, zaplanowanego na 27 marca 2023 roku na PGE Narodowym, jak i innych wydarzeń całostadionowych".

Spotkanie z Albanią będzie drugim meczem podopiecznych Fernando Santosa w eliminacjach Euro 2024. 3 dni wcześniej Biało-Czerwoni zagrają z Czechami w Pradze.

Skład reprezentacji Polski na mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Paweł Dawidowicz, Robert Gumny, Michał Karbownik, Jakub Kiwior, Kamil Piątkowski

Pomocnicy: Krystian Bielik, Kacper Kozłowski, Ben Lederman, Karol Linetty, Damian Szymański, Sebastian Szymański, Przemysław Frankowski, Jakub Kamiński, Michał Skóraś, Nicola Zalewski, Piotr Zieliński

Napastnicy: Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek, Karol Świderski


Czytaj także:


Rywale reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024 Rywale reprezentacji Polski w eliminacjach Euro 2024

PAP/łl

Zobacz także

Zobacz także