more_horiz
Wiadomości

Prezydent Czech komentuje wywiad dla "GW". "Nadinterpretacja tego, co powiedziałem"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2023 14:13
W piątek prezydent Czech Petr Pavel wyraził obawę, że tytuł "Gazety Wyborczej" był "pewną nadinterpretacją" tego, co powiedział. - Prosiłem o zdrowy rozsądek nie z punktu widzenia nauczania Polaków, jak mają tego zdrowego rozsądku używać. Prosiłem o kolektywny zdrowy rozsądek - wyjaśnił.
Prezydent Czech: tytuł Gazety Wyborczej był pewną nadinterpretacją tego, co powiedziałem.
Prezydent Czech: tytuł "Gazety Wyborczej" był pewną nadinterpretacją tego, co powiedziałem.Foto: Twitter

W piątek na łamach "Gazety Wyborczej" ukazał się wywiad z prezydentem Czech zatytułowany "Proszę Polaków o więcej rozsądku". Petr Pavel później w piątek pytany o tę publikację w TVN24 zaznaczył, że jej tytuł był pewną nadinterpretacją.

"Nadinterpretacja tego co powiedziałem"

- Obawiam się, że tytuł "Gazety Wyborczej" był pewną nadinterpretacją tego, co powiedziałem. Prosiłem o zdrowy rozsądek nie z punktu widzenia nauczania Polaków, jak mają tego zdrowego rozsądku używać. Prosiłem o kolektywny zdrowy rozsądek - mówił czeski prezydent.

- Razem z Polską i innymi krajami tego regionu w tej chwili jesteśmy w bardzo podobnej sytuacji odnośnie wojny w Ukrainie, która nas zjednoczyła. Znowu sprowadziła nas do zrozumienia podstawowych zasad, rozumienia, co jest ważne, a co jest nieistotne. Ale również dzięki niej zrozumieliśmy, że ten region ma coś do zaoferowania, że powinniśmy pracować bliżej, razem zapewniając rozwiązania, nowe pomysły i inicjatywy nie tylko na rzecz wspierania Ukrainy, ale też pomagania Ukrainie w jej drodze europejskiej - powiedział Pavel.

- Wydaje mi się, że to było istotą tego, co tam mówiłem. Nie myślałem w tym przypadku o Turowie, czy jakichkolwiek innych problemach, które razem rozwiązujemy - dodał czeski prezydent.

Czytaj także:

PAP/jb

Zobacz także

Zobacz także