more_horiz
Wiadomości

Likwidacja nielegalnej fabryki papierosów. Milionowe straty przez działalność przestępców

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 07:37
Milion sztuk papierosów na dobę mogła wyprodukować nielegalna fabryka, zlikwidowana w okolicach Bolesławca przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i służb skarbowych.
Areszty dla podejrzanych o prowadzenie nielegalnej fabryki papierosów
Areszty dla podejrzanych o prowadzenie nielegalnej fabryki papierosówFoto: KAS

Zatrzymano cztery osoby, które decyzją sądu trafiły do tymczasowego aresztu. Straty Skarbu Państwa spowodowane przez ich działalność szacuje się na przynajmniej 18 milionów złotych.

Na miejscu zabezpieczono profesjonalną linię produkcyjną i sprzęt o wartości półtora miliona złotych. Zabezpieczono też około 9 milionów sztuk papierosów z podrobionym logotypami znanych marek, a także 9 i pół tony tytoniu i półprodukty. Łącznie przejęty towar oszacowano na ponad 8 i pół miliona złotych.

Posłuchaj
00:35 12271779_1.mp3 Areszty dla podejrzanych o prowadzenie nielegalnej fabryki papierosów. Relacja Mariusz Pieśniewskiego (IAR)

Zatrzymanym czterem osobom postawiono w łódzkim wydziale Prokuratury Krajowej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania papierosów i podrobionych towarów. Grozi im do 8 lat więzienia.

Czytaj także:

dn/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także