more_horiz
Wiadomości

Niedzielne Marsze Papieskie. Do inicjatywy dołączyły kolejne miasta

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2023 17:55
Marsze Papieskie w najbliższą niedzielę przejdą także ulicami Lublina i Opola - przekazały "Kurier Lubelski" oraz "Nowa Trybuna Opolska".
Ulicami Lublina i Opola w niedzielę przejdą Marsze Papieskie
Ulicami Lublina i Opola w niedzielę przejdą Marsze PapieskieFoto: giulio napolitano / Shutterstock.com

Organizator wydarzenia w Lublinie - Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność" - podkreśla, że marsz będzie wyrazem wdzięczności za dar życia i nauczania Jana Pawła II. "Jan Paweł II nie potrzebuje obrony, jego nauczanie, jego postawa broni się sama, my wyrażamy w marszu wdzięczność za osobę naszego wielkiego rodaka, przekazując jego dorobek kolejnemu pokoleniu" - pisze w komunikacie lubelska Solidarność.

Dziennik regionalny "Kurier Lubelski" przekazuje, że zbiórka przed marszem rozpocznie się o godzinie 14:00 przy kościele Świętej Rodziny, pod krzyżem papieskim, przy ulicy Jana Pawła II 11. Pochód ma wyruszyć 15 min później. Przejdzie ulicami: Jana Pawła II, Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego i Łopacińskiego. Marsz ma się zakończyć w kościele akademickim KUL. Tam o godzinie 15:30 sprawowana będzie Msza święta.

Abp Budzik: niech udział mieszkańców Lublina będzie znakiem wdzięczności za dzieło św. Jana Pawła II

Arcybiskup Stanisław Budzik, Metropolita Lubelski podkreślił, że papież Polak był, jest i pozostanie dla nas duchowym autorytetem, nauczycielem wiary i orędownikiem u Boga w niebie. "Niech liczny udział mieszkańców Lublina i archidiecezji w tym marszu będzie znakiem naszej wdzięczności za osobę i dzieło Świętego Jana Pawła II i wyrazem wierności Jego dziedzictwu" - napisał w komunikacie hierarcha.

Lubelska "Solidarność" zachęca, by na marsz wziąć palmy, flagi i chorągiewki papieskie.

Marsz w Opolu rozpocznie się o 12:00

O przyniesienie białych róż są proszeni z kolei uczestnicy Marszu Papieskiego, który w niedzielę przejdzie ulicami Opola. Rozpocznie się on o godzinie 12:00 od Mszy świętej w kościele franciszkanów. Po niej pochód wyruszy ku placowi Wolności.

Do udziału w marszu zachęca wojewoda opolski Sławomir Kłosowski. Cytowany przez dziennik regionalny "Nowa Trybuna Opolska" wojewoda podkreśla, że sam należy do Pokolenia JP II, dlatego - jak akcentuje - "tym bardziej nie może pozwolić, aby ktokolwiek, dla duchowego spustoszenia, próbował niszczyć dziedzictwo Papieża Polaka, najwybitniejszego Polaka w naszej historii".

Czytaj także:

ms/IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także