more_horiz
Wiadomości

Rozpoczął się 40. Kongres Polityki Społecznej. Dyskusje o nowych technologiach i wyzwaniach

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 15:53
O przyszłych wyzwaniach w zakresie polityki społecznej dyskutują w Warszawie badacze, eksperci i decydenci. Rozpoczął się Kongres Polityki Społecznej, jubileuszowa, 40. konferencja, zbiegająca się ze 100-leciem uchwalenia ustawy o opiece społecznej.
W Warszawie rozpoczął się Kongres Polityki Społecznej
W Warszawie rozpoczął się Kongres Polityki SpołecznejFoto: twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz przewodnicząca Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk powiedziała, że uczestnicy podsumują m.in. dotychczasowe działania.

- Kongres z jednej strony postawi diagnozę, co i jak dokonało się w polskiej polityce społecznej, jeśli chodzi o badania naukowe, metodologię badań. Z drugiej strony, będzie poświęcony wyzwaniom na przyszłość - wyjaśniła. Te wyzwana to między innymi pandemia koronawirusa i wojna na Ukrainie.

Kongres Polityki Społecznej

Z kolei minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wskazała, że realizację polityki prorodzinnej zapisano już w preambule konstytucji marcowej w 1921 roku. - Z historii powinniśmy wyciągać wnioski i budować na dobrych fundamentach nową jakość. Dla naszego rządu priorytetem jest polityka prorodzinna, wsparcie rodzin. Od końca 2015 roku wiele zostało już w tym obszarze zrobione - podkreśliła.

Kongres potrwa do środy. W programie przewidziano panele dyskusyjne o nowych technologiach w polityce społecznej, wyzwaniach dla tej polityki czy perspektywach i barierach rozwoju jej instytucji.

Posłuchaj
00:30 12383362_1.mp3 Profesor Gertruda Uścińska: uczestnicy kongresu podsumują dotychczasowe działania z zakresu polityki społecznej (IAR) 

Czytaj także:


Zobacz także: Marlena Maląg w Programie 1 Polskiego Radia

ng/IAR

Zobacz także

Zobacz także