Prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz przewodnicząca Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej Polskiej Akademii Nauk powiedziała, że uczestnicy podsumują m.in. dotychczasowe działania.
- Kongres z jednej strony postawi diagnozę, co i jak dokonało się w polskiej polityce społecznej, jeśli chodzi o badania naukowe, metodologię badań. Z drugiej strony, będzie poświęcony wyzwaniom na przyszłość - wyjaśniła. Te wyzwana to między innymi pandemia koronawirusa i wojna na Ukrainie.
Kongres Polityki Społecznej
Z kolei minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wskazała, że realizację polityki prorodzinnej zapisano już w preambule konstytucji marcowej w 1921 roku. - Z historii powinniśmy wyciągać wnioski i budować na dobrych fundamentach nową jakość. Dla naszego rządu priorytetem jest polityka prorodzinna, wsparcie rodzin. Od końca 2015 roku wiele zostało już w tym obszarze zrobione - podkreśliła.
Kongres potrwa do środy. W programie przewidziano panele dyskusyjne o nowych technologiach w polityce społecznej, wyzwaniach dla tej polityki czy perspektywach i barierach rozwoju jej instytucji.
00:30 12383362_1.mp3 Profesor Gertruda Uścińska: uczestnicy kongresu podsumują dotychczasowe działania z zakresu polityki społecznej (IAR)
Czytaj także:
Zobacz także: Marlena Maląg w Programie 1 Polskiego Radia
ng/IAR