more_horiz
Wiadomości

"To bezprawne". Jarosław Kaczyński o blokowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym w TK

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2023 14:57
Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził, że blokowanie ustawy o Sądzie Najwyższym przez niektórych sędziów Trybunału Konstytucyjnego jest bezprawne. Dodał, że wbrew powszechnemu przekonaniu, Prawo i Sprawiedliwość nie ma wpływu na działania Trybunału.
Prezes PiS ocenił, że blokowanie ustawy o Sądzie Najwyższym w TK jest bezprawne
Prezes PiS ocenił, że blokowanie ustawy o Sądzie Najwyższym w TK jest bezprawneFoto: Shutterstock/Skreidzeleu

W Rudnie Wielkiej szef partii rządzącej wyraził nadzieję, że Trybunał szybko rozpatrzy ustawę, która - jak przypomniał - jest potrzebna do uzyskania pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że prezesem Trybunału Konstytucyjnego prawnie pozostaje sędzia Julia Przyłębska, co kwestionują niektórzy sędziowie. Dodał, że zdanie to podziela również rzecznik praw obywatelskich, pomimo że nie sympatyzuje on z obozem władzy.

Posłuchaj
00:25 12391312_1.mp3 Jarosław Kaczyński: blokowanie ustawy o Sądzie Najwyższym w TK jest bezprawne (IAR)

Wizyta prezesa PiS

Jarosław Kaczyński odwiedził Rudnę Wielką w województwie podkarpackim w ramach "Trasa dotrzymanego słowa". Politycy Prawa i Sprawiedliwości odwiedzają kolejne powiaty i opowiadają o projektach zrealizowanych w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy. 

Jak ocenił prezes PiS, droga Via Carpatia otwiera Polsce nowe możliwości rozwoju na arenie krajowej i międzynarodowej. Przypomniał, że idea Via Carpatii powstała z inicjatywy Lecha Kaczyńskiego. - Rzeczywiście jest to istotny punkt tej trasy dotrzymanego słowa. Idea Via Carpatii powstała w 2006 roku, to była idea mojego śp. brata. Chodziło o taką drogę, która zmieni w znacznej mierze układ dróg, a co za tym idzie układ gospodarczy i w jakiejś mierze geopolityczny w Europie. Takie wielkie połączenie Północ-Południe, albo Południe-Północ - mówił Jarosław Kaczyński.

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE: wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego na Podkarpaciu

IAR/jb

Zobacz także

Zobacz także