more_horiz
Wiadomości

Kongres sportu w Zakopanem. Ministrowie w gronie wyróżnionych medalami Polonia Minor

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2023 04:24
Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz szef MAP Jacek Sasin byli pośród nagrodzonych platynowymi medalami Polonia Minor podczas Małopolskiej Gali Sportu, która odbyła się w ramach II Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki w Zakopanem.
Minister Sportu Kamil Bortniczuk znalazł sięw gronie wyróżnionych medalami Polonia Minor
Minister Sportu Kamil Bortniczuk znalazł się w gronie wyróżnionych medalami Polonia MinorFoto: Twitter/@SPORT_GOV_PL

- Jestem pewien, że obecność w Zakopanem tak wielu znakomitych gości nadaje naszej gali większą rangę, czyni ją wydarzeniem integrującym nie tylko środowiska związane ze sportem, ale również nas, Małopolan. Cieszę się, że wspólnie z ministerstwem sportu i turystyki udało nam się przygotować wyjątkowo bogaty i różnorodny program, gwarantujący inspirującą i interesującą wymianę poglądów, doświadczeń i dobrych praktyk - powiedział marszałek Witold Kozłowski, rozpoczynając wtorkową uroczystość.

- Dziękuję panu marszałkowi za determinację i upór, które doprowadziły do tego, że mimo wielu przeciwności losu, udało nam się zorganizować Igrzyska Europejskie na tak wysokim poziomie, że dzisiaj możemy z pełną świadomością i podniesionym czołem mówić o tym, że Polskę stać na organizację imprez absolutnie najwyższej wagi - podkreślił Kamil Bortniczuk odbierając nagrodę.

We wtorek w Zakopanem wyróżniono także ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Polski Komitet Olimpijski. Nagrody, które są przyznawane za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski, zostały wręczone w ramach podziękowania za pomoc przy organizacji Igrzysk Europejskich, które odbyły się w regionie na przełomie czerwca i lipca.

Gala Ambasadorów Sportu w Zakopanem. Uroczystości z udziałem prezydenta

Marszałek województwa małopolskiego przyznał także honorowe obywatelstwo Małopolski dwóm osobom - Hasanowi Aratowi, wiceprezesowi Tureckiego Komitetu Olimpijskiego, który był przewodniczącym komisji koordynacyjnej Igrzysk Europejskich, a także Andrzejowi Kraśnickiemu, byłemu prezesowi PKOl.

Arat otrzymał również wyróżnienie Honoris Gratia od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

II Europejski Kongres Sportu i Turystyki potrwa do czwartku. Swój udział w Gali Ambasadorów Sportu, która odbędzie się w środowy wieczór, zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda.

[ZOBACZ TAKŻE] Wiceminister kultury Jarosław Sellin gościem Polskiego Radia:


PAP, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także