more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki: rozwój kraju może zostać zapewniony najlepiej poprzez ciągłość rządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2023 23:46
- PiS po ośmiu latach jest partią, której wciąż się chce, która wciąż chce zmieniać Polskę i prowadzić polskie sprawy. Rozwój kraju może zostać zapewniony najlepiej poprzez ciągłość rządzenia - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki: rozwój kraju może zostać zapewniony najlepiej poprzez ciągłość rządzenia
Premier Mateusz Morawiecki: rozwój kraju może zostać zapewniony najlepiej poprzez ciągłość rządzeniaFoto: PAP/Zbigniew Meissner

- Przed nami niecałe dwa tygodnie nieprzespanych nocy, dwa tygodnie objazdu po Polsce, dwa tygodnie wytężonej pracy, żeby przekonywać Polaków do naszych rozwiązań i przebijać się przez medialny mur liberalnych telewizji, gazet i portali internetowych - podkreślił Mateusz Morawiecki w podcaście zamieszczonym we wtorek wieczorem w mediach społecznościowych.

Szef rządu ocenił, że "Platforma Obywatelska po ośmiu latach rządzenia była partią sytą, nieruchawą, niespecjalnie interesował ich nawet własny wynik wyborczy". - PiS po ośmiu latach jest partią, której wciąż się chce, która wciąż chce zmieniać Polskę i prowadzić polskie sprawy, która nie patrzy na politykę, jako na chwilową odskocznię, żeby prędzej czy później czmychnąć do Brukseli na intratne stanowisko - stwierdził Mateusz Morawiecki.

- Rozwój kraju może zostać zapewniony najlepiej poprzez ciągłość rządzenia, poprzez kontynuowanie tej drogi, która przez osiem lat przyniosła Polakom tak znaczny rozwój, tak wielki wzrost dobrobytu - ocenił premier.

"Mamy plan na kolejne dekady"

Jak wskazał, PiS chce, by za osiem lat "zarobki Polaków dogoniły średnie zarobki w sile nabywczej Włochów, Francuzów, Brytyjczyków". - My nie patrzymy na Polskę w horyzoncie jednej kadencji, patrzymy na jej długofalowy rozwój. Mamy plan, który ma uczynić Polskę zamożnym i bezpiecznym państwem. Mamy plan dla Polski nie tylko na kolejne cztery lata, ale na kolejne dekady - podkreślił Mateusz Morawiecki.

Zdaniem szefa rządu PiS zawsze "był wspierany przez masową, oddolną mobilizację milionów Polaków, którzy w 2015 roku powiedzieli »dość« - stagnacji, beznadziei, rządów wycofanych i reaktywnych".

Tymczasem PO - jak mówił premier - "jest trochę jak »kinder niespodzianka«: na zewnątrz takie niemieckie sreberko, a w środku w sumie dziadostwo".

Zobacz więcej na tvp.info: Jarosław Kaczyński w „Gościu Wiadomości”: Tusk to zależność od Niemiec i Rosji [WIDEO]

Zobacz także:

jp/IAR/PAP

Zobacz także

Zobacz także