more_horiz
Wiadomości

Rząd PiS chce wprowadzić bon dla rodzin z problemami prokreacyjnymi. To rodzice zdecydują, na co wydadzą środki

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2023 14:50
- Proponujemy wprowadzenie bonu rodzicielskiego dla rodzin borykających się z problemami prokreacyjnymi. To rodzice zdecydują, na co chcą przekazać środki: leki, zabiegi czy procedury - powiedziała w poniedziałek minister zdrowia Katarzyna Sójka.
Minister zdrowia: proponujemy Bon Rodzicielski dla rodzin borykających się z problemami prokreacyjnymi
Minister zdrowia: proponujemy Bon Rodzicielski dla rodzin borykających się z problemami prokreacyjnymiFoto: Creative Shorts / Shutterstock

- Jest plan wprowadzenia bonu rodzicielskiego dla rodzin, które borykają się z problemami prokreacyjnymi - poinformowała szefowa resortu zdrowia na konferencji, w której uczestniczył również premier Morawiecki. Dodała, że "to rodzice zdecydują, w jaki sposób wykorzystać te pieniądze".

Premier: chodzi o kwotę między 10 a 20 tys. zł

Mateusz Morawiecki pytany, czy bon rodzicielski będzie także obejmował in vitro, powiedział: - Nasz bon rodzicielski jest pewnego rodzaju otwartą ofertą dla innych partii politycznych po to, aby znaleźć wspólny mianownik; znaleźć te wszystkie metody, które nas połączą.

- Mamy w naszym obozie zwolenników i przeciwników tej metody [in vitro], ale jesteśmy otwarci i właśnie jako swego rodzaju otwartą ofertę dla innych partii, w zależności od tego, czy uda się skonstruować nasz rząd, kierujemy - zaznaczył.

Dopytywany o orientacyjną kwotę bonu poinformował, że jest to między 10 a 20 tys. złotych. - O takiej kwocie dyskutowaliśmy - wyznał premier Morawiecki.

Czytaj także:

PAP/łl

Zobacz także

Zobacz także