X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Amerykanie wysyłają okręty i bombowce na Bliski Wschód

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 07:06
Stany Zjednoczone kierują na Bliski Wschód lotniskowiec wraz z grupą uderzeniową oraz bombowce. Biały Dom poinformował, że misja ma być środkiem odstraszającym wobec zagrożenia ze strony Iranu dla amerykańskich interesów w regionie.
Audio
  • USA wysyłają okręty i bombowce na Bliski Wschód. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Lotniskowiec. Zdjęcie ilustracyjne
Lotniskowiec. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Doradca prezydenta Donalda Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton poinformował, że na Bliski Wschód uda się grupa uderzeniowa lotniskowca Abraham Lincoln. Wraz z towarzyszącymi mu krążownikami, niszczycielami i innymi okrętami znajduje się on obecnie na Morzu Śródziemnym. Na Bliski Wschód zostanie także skierowany zespół zadaniowy sił powietrznych składający się z bombowców. 

John Bolton wyjaśnił, że celem tego posunięcia jest wysłanie pod adresem Iranu jednoznacznego i czytelnego sygnału, że jakikolwiek atak na amerykańskie interesy lub sojuszników USA spotka się z bezlitosną odpowiedzią. - Stany Zjednoczone nie dążą do wojny z irańskim reżimem, jednak jesteśmy w pełni przygotowani, by odpowiedzieć na każdy atak, zarówno ze strony Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, jak i irańskich sił zbrojnych - podkreślił doradca amerykańskiego prezydenta.

Decyzja o wysłaniu na Bliski Wschód lotniskowca i bombowców ma miejsce w momencie eskalacji konfliktu w Strefie Gazy. Powiązany z Iranem Hamas ostrzelał z rakiet Izrael, który odpowiedział atakami lotniczymi. Prezydent Donald Trump napisał na Twitterze, że Izrael ma jego stuprocentowe poparcie.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak