X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sześć państw Unii Europejskiej przyjmie uchodźców ze statku "Open Arms"

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2019 15:25
Premier Włoch Giuseppe Conte poinformował, że sześć państw Unii Europejskich jest gotowych przyjąć uchodżców ze statku "Open Arms". Są to: Francja, Niemcy, Rumunia, Portugalia, Hiszpania i Luksemburg. Szef włoskiego rządu wysłał pismo w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który wydał zakaz wpływania statku na wody terytorialne tego kraju.
Fot. ilustracyjna.
Fot. ilustracyjna.Foto: PAP/EPA/MARCO COSTANTINO

Premier Włoch Giuseppe Conte poinformował, że sześć państw Unii Europejskich jest gotowych przyjąć uchodżców ze statku "Open Arms" Są to: Francja, Niemcy, Rumunia, Portugalia, Hiszpania i Luksemburg. Szef włoskiego rządu wysłał pismo w tej sprawie do ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który wydał zakaz wpływania statku na wody terytorialne tego kraju.

Włochy: kryzys wokół statu z migrantami rozwiązany. Interweniował prezydent Włoch
migranci-1200-shutter.jpg
Włochy: kryzys wokół statu z migrantami rozwiązany. Interweniował prezydent Włoch

Dwa tygodnie temu u wybrzeży Libii statek hiszpańskiej organizacji pozarządowej "Open Arms" przyjął na pokład 147 migrantów. Najpierw Malta, a następnie Włochy odmówiły przyjęcia jednostki. Wczoraj włoski sąd administracyjny zezwolił jednostce wpłynąć na włoskie wody. Decyzję tę uzasadnił wymogami prawa międzynarodowego i pogarszającą się sytuacją migrantów przebywających na pokładzie. 

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Hiszpański statek ze 147 migrantami zakotwiczył u wybrzeży wyspy Lampedusa

Władze w Rzymie apelowały do rządu w Madrycie, aby wziął odpowiedzialność za jednostkę "Open Arms" należącą do hiszpańskiej organizacji pozarządowej i pływającą pod hiszpańską banderą. Wczoraj, po 12 dniach milczenia, Hiszpania zgodziła się przyjąć część migrantów ze statku.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Napięta sytuacja we Włoszech. 500 migrantów czeka na morzu, włoski rząd pozostaje nieugięty

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys migracyjny. Szwecja: raport o przestępczości w ośrodkach dla uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 11:00
Ponad 3 tysiące zgłoszonych przypadków przemocy w szwedzkich ośrodkach dla uchodźców. Policja w Szwecji, krytykowana za utajnianie tego rodzaju statystyk, zdecydowała się opublikować ostatnie dane. Dotyczą one okresu dwóch i pół miesiąca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzym: migranci uratowani na morzu nie mogą trafiać tylko do włoskich portów

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 07:04
- Włochy nie są już jedynym krajem, gdzie na ląd mają schodzić migranci uratowani na morzu przez statki unijnej misji Sophia - zawiadomił szef MSZ Włoch Enzo Moavero Milanesi w liście do szefowej dyplomacji UE Federiki Mogherini. Rzym chce zmiany zasad operacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy odrzucają propozycję ws. migrantów. Matteo Salvini: klapa w Paryżu

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2019 14:45
Włochy blokują negocjacje w sprawie rozdziału uchodźców uratowanych na morzu. Minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini oświadczył, że poniedziałkowe spotkanie w Paryżu w tej sprawie było "klapą".
rozwiń zwiń