X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Zbieżne interesy Polski i Wielkiej Brytanii". Trwa forum o współpracy polsko-brytyjskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 09:22
Współpraca polsko-brytyjska po brexicie jest tematem czwartej edycji odbywającego się w Londynie Forum Belwederskiego. Jak podkreślono, rozbieżne cele w negocjacjach handlowych unijno-brytyjskich nie powinny przesłaniać wspólnych interesów w innych dziedzinach.
Jeden z antybrexitowych protestów w Londynie
Jeden z antybrexitowych protestów w LondynieFoto: lonndubh / shutterstock

- Polsko-brytyjskie Forum Belwederskie jest formatem, w którym możemy dyskutować nad trudnymi sprawami i wspólnie uzgadniać rozwiązania pilnych spraw. Niewątpliwie istnieje jeszcze możliwość wzmocnienia naszych dwustronnych relacji - powiedział, otwierając obrady Paweł Jabłoński, podsekretarz stanu ds. współpracy ekonomicznej i rozwojowej oraz prawa Unii Europejskiej w MSZ.

brexit-1200-pap.jpg
Będzie umowa o partnerstwie? Ruszają pobrexitowe negocjacje między UE a Wielką Brytanią

Zainaugurowane w 2017 r. Forum Belwederskie jest najważniejszą pozarządową platformą dialogu polsko-brytyjskiego, w której uczestniczą przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego, politycy, przedsiębiorcy, eksperci, naukowcy czy organizacje pozarządowe z obu państw. Jego celem jest wzmacnianie wzajemnych relacji poprzez debaty i dyskusje na tematy polityczne, gospodarcze i społeczne.

- Forum powstało w momencie, w którym wiadomo było, że do brexitu dojdzie, a jego celem było stworzenie dodatkowej formy komunikacji w czasie, gdy Wielka Brytania przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej. Teraz gdy to wyjście już nastąpiło, znaczenie Forum może być jeszcze większe - powiedział dr Sławomir Dębski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, który wraz z Królewskim Instytutem Spraw Międzynarodowych - Chatham House - jest organizatorem tegorocznego Forum.

Dyskusja o skutkach brexitu

Jak wyjaśnia, dotychczas rządy polski i brytyjski mogły niemal codziennie konsultować stanowiska polityczne w Brukseli, znały je, wiedziały o motywach ich kształtowania. - Teraz tego nie będzie i trzeba poszukiwać takich formatów, dzięki którym społeczeństwa będą lepiej się rozumiały, ale także eksperci, którzy doradzają rządom, będą mieli lepsze zrozumienie argumentów i uwarunkowań społecznych, politycznych, gospodarczych, które na te relacje wpływają - mówi dr Dębski.

We wtorek, w pierwszym dniu Forum uczestnicy dyskutowali o tym, w jaki sposób brexit wpłynie na dwustronne relacje polsko-brytyjskie i czy mogą być one pogłębione w przyszłości, a także czy i do jakiego stopnia społeczeństwa obu państw podzielają wspólne wartości, jak dalece Polska i Wielka Brytania mają zbieżne poglądy i strategie w kwestii zapobiegania zmianom klimatycznym oraz jak reagują na zmieniające się uwarunkowania na rynku pracy.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijny negocjator ds. brexitu: chcemy uczciwego partnerstwa z Wlk. Brytanią

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 16:37
Unia Europejska przyjęła do wiadomości stanowisko Wielkiej Brytanii, dotyczące negocjacji w sprawie przyszłej umowy o współpracy. Unijny negocjator Michel Barnier napisał na Twitterze, że Bruksela na razie nie będzie komentować zapowiedzi Londynu.
rozwiń zwiń