X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szpiegował dla chińskiego wywiadu. Singapurczyk w rękach FBI

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2020 23:45
Ministerstwo sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych poinformowało, że przebywający w USA obywatel Singapuru przyznał się, że pod pozorem działalności konsultingowej pracował nielegalnie dla chińskiego wywiadu.
Były oficer jako tłumacz w FBI na Hawajach i w ciągu sześciu miesięcy przekazywał kopie tajnych dokumentów chińskiemu wywiadowi
Były oficer jako tłumacz w FBI na Hawajach i w ciągu sześciu miesięcy przekazywał kopie tajnych dokumentów chińskiemu wywiadowiFoto: shutterstock.com/Kristi Blokhin
chiny flaga free 1200.jpg
Przekazywali tajne informacje Chinom. Proces dwóch francuskich szpiegów

Według resortu Singapurczyk Jun Wei Yeo założył w internecie fałszywą stronę konsultingową i próbował w ten sposób pozyskiwać informacje od rządu USA i pracowników amerykańskiej armii. Wyrok w jego sprawie ma zapaść w październiku.

Czytaj także:

Agencja Reuters zwraca uwagę, że FBI regularnie przeprowadza rozmowy z dziesiątkami posiadaczy amerykańskich wiz, badając ich ewentualne powiązania z chińskim wywiadem.

1200_kajdanki_shutterstock.jpg
Austriacki oficer skazany za szpiegostwo na rzecz rosyjskiego GRU

Przedstawiciel resortu sprawiedliwości USA poinformowali, że Juan Tang, badaczka związana z chińską armią, która skryła się w konsulacie ChRL w San Francisco, została zatrzymana przez amerykańskie służby.

Tang, która pracowała na Uniwersytecie w Kalifornii, ubiegając się o amerykańską wizę, złożyła niezgodne z prawdą oświadczenie, że nigdy nie służyła w chińskich siłach zbrojnych.

Fałszerstwo wizowe

26 czerwca została oskarżona o fałszerstwo wizowe, gdy ustalono, że była związana z chińską armią. Wkrótce potem kobieta znikła, a z czasem okazało się, że przebywa w chińskim konsulacie w San Francisco.

Relacje między Waszyngtonem a Pekinem są ostatnio bardzo napięte, a USA oskarżają Chiny m.in. o kradzież własności intelektualnej i szpiegostwo. Oba kraje spierają się w kwestiach handlowo-gospodarczych, a także w sprawie pandemii COVID-19, autonomii Hongkongu czy przestrzegania praw człowieka wobec Ujgurów i innych muzułmanów w regionie Sinciang na zachodzie ChRL.

W środę Stany Zjednoczone nakazały zamknięcie chińskiego konsulatu generalnego w Houston w Teksasie. W odwecie Chiny nakazały zamknięcie amerykańskiego konsulatu w mieście Chengdu.

pb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agenci francuskiego wywiadu współpracowali z Pekinem. Usłyszeli wyrok

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2020 13:45
Paryski sąd skazał na kary więzienia dwóch mężczyzn, którzy przekazywali Chinom ściśle tajne informacje. Jednego skazano na osiem, a drugiego na dwanaście lat pozbawienia wolności.
rozwiń zwiń