X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Potrzebny jest lepszy kompromis". Szymański o pakiecie budżetowym UE

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 18:11
- Potrzebujemy lepszego kompromisu w sprawie pakietu budżetowego - tak mówił minister do spraw europejskich Konrad Szymański podczas unijnej wideonarady. Powtórzył zastrzeżenia Polski do będącego elementem pakietu mechanizmu uzależniającego wypłatę funduszy od kwestii praworządnościowych.
Minister do spraw europejskich Konrad Szymański
Minister do spraw europejskich Konrad SzymańskiFoto: AP Pool/Associated Press/East News

Podkreślił, że w sprawie pozostałych elementów, czyli budżetu Unii na lata 2021-2027 i funduszu odbudowy po pandemii osiągnięto pozytywny kompromis na lipcowym szczycie. - Ostrzegaliśmy wiele razy, że lipcowe porozumienie jest bardzo delikatne i każdy kraj ma swoje priorytety oraz drażliwe kwestie - mówił podczas narady minister do spraw europejskich.

Michał Wójcik EN 1200.jpg
Łączenie praworządności z budżetem UE. Wójcik: nie zgadzamy się na przehandlowanie suwerenności

"Brak pewności prawnej"

Podkreślił, że dla Polski mechanizm warunkujący wypłatę pieniędzy był wśród priorytetów. - Warunkowość nie jest problemem, ochrona budżetu Unii nie jest problemem, praworządność nie jest problemem. Problemem jest natomiast brak pewności prawnej, brak gwarancji praw traktatowych państw członkowskich. Przewidywalność prawnych instrumentów jest podstawową kwestią, która będzie brana pod uwagę przy ocenie wyniku tych negocjacji. Po prostu potrzebujemy teraz lepszego kompromisu - powiedział minister Szymański.

Wczoraj Polska i Węgry odmówiły poparcia dla całego pakietu budżetowego z powodu mechanizmu warunkowości. Wskazywały na brak obiektywnych kryteriów i możliwe arbitralne decyzje motywowane politycznie.

Czytaj także:

Teraz Niemcy, kierujące pracami Unii próbują znaleźć rozwiązanie patowej sytuacji. Już dziś, jak ustaliła brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, pojawiła się jedna oferta. Deklaracja Komisji Europejskiej i niemieckiej prezydencji zapewniająca Polskę i Węgry, że mechanizm praworządnościowy gwarantuje suwerenność i podział kompetencji w Unii.

pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o budżet UE. Waszczykowski: musimy pokazać twardą politykę, kompromis jest możliwy

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 15:35
W opinii Witolda Waszczykowskiego "jest szeroka gama możliwości kompromisowych" ws. budżetu UE. - Trzeba pokazać twardą politykę, pokazywać liczby na papierze, obopólnie korzystny bilans handlowy i domagać się obopólnie korzystnych rozwiązań - powiedział europoseł PiS i b. szef MSZ na antenie Polskiego Radia 24.
rozwiń zwiń