X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wspólny apel 21 prezydentów państw UE. Chodzi o przyszłość Europy

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 06:47
Prezydenci krajów Unii Europejskiej wspólnie apelują do mieszkańców Wspólnoty, by włączyć się w dyskusję o przyszłości Europy. Politycy opublikowali właśnie wspólny list w tej sprawie. Stało się to w przededniu organizowanej w Strasbourgu pierwszej debaty na ten temat.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Alexandros Michailidis / Shutterstock.com

Pod listem, który Polskiemu Radiu udostępnili polscy dyplomaci, znalazły się podpisy 21 prezydentów, w tym prezydenta Polski Andrzeja Dudy, Francji Emmanuela Macrona czy Niemiec Franka-Waltera Steinmeiera.

Posłuchaj
00:51 List 21 prezydentów Cegła IAR.mp3 Wspólny apel 21 prezydentów państw UE. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Indie PAP-1200.jpg
Polska wraz z 15 państwami UE wspiera Indie. KE: wartość pomocy przekroczyła 100 mln euro

List prezydentów

Politycy piszą, że pandemia COVID-19 przypomniała Europejczykom, jak ważne są zdrowie, stosunek do przyrody, solidarność i wspólna praca. "Pokazała też siłę integracji europejskiej, a także jej słabości" - podkreślają.

Prezydenci apelują, by jak najwięcej osób włączyło się w debatę o przyszłości Unii Europejskiej. Pierwszą okazją będzie organizowane w niedzielę, w Dniu Europy, w Strasburgu pierwsze spotkanie w ramach cyklu "Konferencja w sprawie przyszłości Europy".

Prócz polityków mają w niej wziąć udział liderzy społeczni, aktywiści oraz młodzież. Cały cykl ma być okazją do wysłuchania głosów obywateli Unii i ma pomóc w stworzeniu planu reform Wspólnoty.

Czytaj również:

Wyzwania stojące przed UE

morawiecki twitt 1200 pap.jpg
Premier dziękuje szefowej KE za poparcie globalnego udostępniania szczepionek. "To nasz obowiązek"

Prezydenci piszą w liście, że najważniejszymi wyzwaniami Unii są obecnie kryzys klimatyczny, konkurencyjność gospodarcza Europy oraz transformacja cyfrowa. Dodają, że mimo słabości Unii, każdemu z jej członków byłoby znacznie trudniej działać w pojedynkę.

Politycy argumentują, że Europejczycy potrzebują silnej i skutecznej Unii, a także takiej, z którą wszyscy mogą się identyfikować. Niedzielna konferencja w Parlamencie Europejskim w Strasburgu ma otworzyć cykl debat, planowany na najbliższe dwa lata.

jmo

Czytaj także

Unijne negocjacje szczepionkowe. Olga Doleśniak-Harczuk: szefowa KE jest w kropce

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 20:36
Gościem Polskiego Radia 24 była Olga Doleśniak-Harczuk, "Nowe Państwo", Instytut Staszica, która mówiła m.in. o wniosku niemieckiej lewicy ws. uwolnienia patentów i roli Ursuli von der Leyen ws. negocjacji szczepionkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyspieszenie drogi do neutralności klimatycznej. Wiceszef MSZ rozmawiał z pełnomocnikiem prezydenta USA

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2021 00:20
Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz wziął udział w wideokonferencji z pełnomocnikiem prezydenta Stanów Zjednoczonych ds. klimatu. W spotkaniu z Johnem Kerrym wzięli udział także ministrowie spraw zagranicznych Włoch, Szwecji i Holandii oraz wiceministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji i Hiszpanii, a gospodarzem spotkania był minister spraw zagranicznych Danii Jeppe Kofod.
rozwiń zwiń