more_horiz
Wiadomości

Dramatyczna walka z żywiołem na Sri Lance. Do 14 wzrósł bilans śmiertelnych ofiar powodzi

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2021 10:47
- Do 14 wzrósł bilans osób, które straciły życie w wyniku powodzi i lawin błotnych na Sri Lance - poinformowały w niedzielę lankijskie władze. Dwie osoby uważa się za zaginione. Ulewne deszcze, trwające od czwartku, wyrządziły szkody łącznie w 10 dystryktach.
Powiedź na Sri Lance
Powiedź na Sri LanceFoto: PAP/EPA/CHAMILA KARUNARATHNE

powodzie w indonezji pap 1200 .jpg
Indonezja i Timor Wschodni w oku cyklonu Seroja. Rośnie bilans ofiar kataklizmu

Skutki powodzi nie ominęły też stolicy kraju Kolombo i otaczających go miejscowości. Pod wodą jest wiele dróg i pól ryżowych w całym kraju.

Podczas niedzielnej konferencji prasowej wyjaśniono, że w wodach wezbranych rzek zginęło 10 osób, podczas gdy cztery inne straciły życie pod zwałami ziemi w lawinach błotnych.

W tym ostatnim przypadku chodzi o całą, czteroosobową rodzinę, której dom w dystrykcie Kegalle zmiotła z powierzchni ziemi lawina.

Rządowe Centrum Zarządzania Kryzysowego podało też w niedzielę, że powódź dotknęła łącznie 245 tys. mieszkańców Sri Lanki. Blisko 4,5 tys. osób musiało opuścić swe domostwa i udać do zorganizowanych ad hoc ośrodków. Ocenia się, że dewastacji uległo łącznie 800 domów.

pkur

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT powódź Sri Lanka

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem